Սերժ Սարգսյանի ծննդյան օրն է 06/30/2021 10:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Այդ առթիվ ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը կարճ տեսանյութ է հրապարակել Սերժ Սարգսյանի պաշտոնավարման տարբեր տարիների հանդիպումների ու գործունեության վերաբերյալ։
«Շնորհավորում ենք, պարո՛ն Նախագահ:
Պետականաշինության և բանակաշինության գործում Ձեր ներդրումն անուրանալի է:
Ձեզ քաջառողջություն և անսպառ եռանդ` Ձեր կյանքի հերթական դժվարին փուլում տասնյակ հազարավոր Ձեր աջակիցների հետ արտաքին թշնամու և ներքին ապազգային, հակապետական ուժերի դեմ պայքարում:
Աստված Ձեզ զորություն տա այդ պայքարը հաջողությամբ ավարտին հասցնելու գործում, որպեսզի կրկին տեսնեք Ձեր պաշտելի Արցախը ազատ, անկախ և հուսալիորեն պաշտպանված, նաև Ձեր ջանքերի արդյունքում կառուցված երբեմնի հզոր, անպարտելի հայոց բանակը` վերստին հպարտության արժանի, մեր պետական սահմանները` անխախտ, Հայաստանը` ազգային, հզոր, աշխարհի հետ համաքայլ զարգացող, միջազգային գործընկերների կողմից հարգված և բարեկեցիկ պետություն»,-ասված է գրասենյակի հրապարակած շնորհավորանքում։

Сегодня день рождения Сержа Саргсяна 06/30/2021 11:06 | Лента новостей
По этому случаю офис третьего президента Армении опубликовал короткое видео о встречах и деятельности в годы президентства Сержа Саргсяна, сопроводив материал поздравительным посланием:
“Поздравляем, господин президент!
Неоценим Ваш вклад в дело государственного и армейского строительства.
Крепкого Вам здоровья и неисчерпаемой энергии на очередном трудном этапе в Вашей жизни, в борьбе вместе с десятками тысячами Ваших сторонников против внешнего врага и внутренних антинациональных, антигосударственных сил.
Дай Бог Вам сил для доведения этой борьбы до успешного завершения, чтобы Вы вновь увидели свой обожаемый Арцах свободным, независимым и надежно защищенным, построенную в том числе и благодаря Вашим усилиям некогда мощную, непобедимую армянскую армию – вновь достойной гордости, наши госграницы – нерушимыми, Армению – национальной, сильной, равномерно развивающейся с миром, уважаемым со стороны международных партнеров и благополучным государством”.