ՔՊ-ի ձայներն ավելացվել են, իսկ «Հայաստան» եւ «Պատիվ ունեմ» դաշինքների քվեները պակասեցվել. Գելափը ներկայացրել է սոցհարցման արդյունքները 06/29/2021 12:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Քաղաքացիների 35,8 %-ը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընտրել է Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած կուսակցությանը, իսկ 24.2 %-ը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած դաշինքին։ Այս մասին հայտնեց «GALLUP International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանը՝ ներկայացնելով հետընտրական հետազոտության արդյունքները։
Հետազոտողները քաղաքացիների շրջանում հարցում են արել՝ հետաքրքրվելով, թե ո՞ր քաղաքական ուժին են տվել ձայնը 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։
«Քաղաքացիական պայմանագիր»- 35,8 %
«Հայաստան Դաշինք» -24.2 %
«Պատիվ ունեմ» դաշինք- 6,8 %
ԲՀԿ – 4,4 %
«Հանրապետություն» կուսակցություն- 3,2 %
ՀԱԿ- 2,4 %
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություն- 2.1 %
«Շիրինյան-Բաբաջանյան» ժողովրդավար դաշինք- 1,6 %
«Ազգային ժողովրդական բևեռ» - 1,5 %
«5165» շարժում- 1,4 %
Հարցին դժվարացել և չի պատասխանել 11,7 տոկոսը։ Ոչ մեկի չի քվեարկել հարցվածների 1.4 տոկոսը։ Հարցմանը մասնակցել են այն մարդիկ, ովքեր մասնակցել են արտահերթ ընտրություններին։

Арам Навасардян обнародовал результаты поствыборного исследования MPG/GALLUP 06/29/2021   12:46  |  Досрочные парламентские выборы-2021
35,8 %  граждан Армении на досрочных парламентских выборах избрали партию “Гражданский договор”, возглавляемую и.о. премьера Армении Николом Пашиняном.
24.2 % избирателей проголосовали за блок “Армения” во главе со вторым президентом РА Робертом Кочаряном. Об этом сообщил директор ООО “Эм Пи Джи”, действительного члена «GALLUP International Association» в Армении Арам Навасардян, представляя результаты соцопроса, проведенного после выборов.
Исследование провели опрос среди граждан по поводу их предпочтений в ходе голосования на внеочередных парламентских выборах, прошедших 20 июня 2021 года.
“Гражданский договор” - 35,8 %
Блок “Армения” - 24.2 %
Блок “Честь имею” - 6,8 %
Партия “Процветающая Армения” – 4,4 %
Партия “Республика” - 3,2 %
АНК - 2,4
Партия “Просвещенная Армения”- 2.1 %
Блок демократов “Ширинян-Бабаджанян” - 1,6 %
“Национально-демократический полюс” - 1,5 %
Движение “5165” - 1,4 %
На вопрос затруднились ответить или воздержались от ответа 11,7% респондентов. 1.4% опрошенных ни за кого не голосовали. В опросе приняли участие респонденты, голосовавшие на досрочных выборах.