«Պատիվ ունեմ» դաշինքը պատրաստվում է դիմել ՍԴ. Սոս Հակոբյան 06/28/2021 13:14 | ԼՐԱՀՈՍ
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը պատրաստվում է դիմել ՍԴ՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները։ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ, մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ արձանագրված բոլոր խախտումները, որոնք վերաբերում են ազատ, արդար ընտրություններ անցկացնելուն, խոչընդոտելուն, կներկայացվեն, այդ թվում՝ վարչական ռեսուրսի կիրառումը, շրջիկ խմբերի կիրառումը, ատելության խոսքը, Հանրային ՀԸ եթերաժամանակի ոչ հավասար տրամադրումը։
Հիշեցնենք, որ 2021թ հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկության արդյունքները մի շարք քաղաքական ուժերի կողմից կասկածի տակ են դրվում։ Ընտրությունների արդյունքների ամփոփման ընթացքում հայտնի դարձավ, որ երեք քաղաքական ուժ՝ «Զարթոնք» ազգային-քրիստոնեական կուսակցությունը, «Հայաստան» դաշինքը և «Պատիվ ունեմ» դաշինքը ԿԸՀ դիմումներ են ներկայացրել՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներն անվավեր ճանաչելու մասին, որոնք, սակայն մերժվել են։

Блок “Честь имею” собирается обратиться в КС Армении – Сос Акопян 06/28/2021   13:44  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Блок “Честь имею” готовится обратиться в Конституционный суд(КС) Армении с требованием признания результатов внеочередных парламентских выборов недействительными. Как сообщил пресс-секретарь, представитель блока “Честь имею” Сос Акопян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо”, будут представлены все зафиксированные нарушения, которые касаются проведения свободных, справедливых выборов, воспрепятствования им, а также задействования административного ресурса, применения мобильных групп, риторики ненависти, неравномерного предоставления эфира на Общественном телеканале.
Напомним,  несколько политических сил ставят под сомнение результаты голосования на досрочных парламентских выборах, прошедших 20 июня 2021 года. При подведении итогов выборов стало известно, что национально-христианская партия “Зартонк”, блок “Армения” и блок “Честь имею”  подали  заявления в ЦИК об аннулировании результатов внеочередных парламентских выборов, которые, однако, были отклонены.