Հայտնաբերվել է ամիսներ առաջ անհետ կորած 35-ամյա տղամարդու գլուխը և մարմինը 06/28/2021   13:28  |  Քրեական խրոնիկոն
Դեպքը կատարվել էր անցյալ տարվա աշնանը։ Նոյեմբերի 2-ին Ջրվեժ համայնքի մի բնակչուհի ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հաղորդում էր տվել, որ հոկտեմբերի 31-ին, ժամը 13.00-ի սահմաններում, 35-ամյա ամուսինը Բալահովիտ գնալու նպատակով դուրս էր եկել տնից և չէր վերադարձել։ Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Որոնողական աշխատանքն արդյունք չտվեց, և նոյեմբերի 12-ին սպանության հատկանիշներով քրեական գործ հարուցվեց։
Բազմակողմանի միջոցառումների արդյունքում տեղեկություններ ստացվեցին, որ 35-ամյա տղամարդուն սպանել էր Բալահովիտ գյուղի 25-ամյա մի բնակիչ, որին հայտնաբերել չհաջողվեց։
Ապրիլի 28-ին քրեական ոստիկանության գլխավոր և Կոտայքի մարզային վարչությունների ծառայողները, փոխգործակցելով Կոտայքի բաժնի քրեական հետախույզների և նախաքննական մարմնի աշխատակիցների հետ, Հատիս գյուղի վարչական տարածքի դաշտում հայտնաբերեցին մարդու գլուխ և մարմին. հագուստը համընկնում էր անհետ կորած տղամարդու հագուստի հետ: Մինչ այդ կասկածյալի տան և ավտոտնակի խուզարկությամբ արնանման հետքեր էին հայտնաբերվել, որոնք, ըստ դատագենետիկական փորձաքննության, համընկնում էին դիակից վերցված փորձանմուշների հետ:
Հունիսի 14-ին Բալահովիտ գյուղի 25-ամյա բնակչի նկատմամբ սպանության մեղադրանքով հետախուզում հայտարարվեց։
Հարազատների հետ բացատրական աշխատանքի արդյունքում հունիսի 23-ին հետախուզվողը ներկայացավ ոստիկանության Կոտայքի բաժին։

В Армении нашли убитым 35-летнего мужчину, пропавшего без вести осенью прошлого года 06/28/2021   14:03  |  Криминальная хроника
Числившийся с прошлого года без вести пропавшим 35-летний мужчина найден мертвым в Котайкской области Армении. Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, инцидент произошел осенью прошлого года. 2 ноября жительница Джрвежа обратилась в котайкский отдел Полиции, сообщив, что 31 октября в районе 13:00 ее 35-летний муж вышел из дома, чтобы отправиться в Балаовит, и не вернулся.
Поисковая операция не дала результатов. 12 ноября было возбуждено уголовное дело по признакам “убийства”.
В результате предпринятых мероприятий были получены сведения о том, что 35-летнего мужчину убил 25-летний житель Балаовита, которого обнаружить не удалось.
28 апреля сотрудники Полиции при взаимодействии с коллегами из угрозыска и органа предварительного следствия  обнаружили в поле на административной территории села Атис голову и тело мужчины; одежда совпадала с одеждой пропавшего без вести гражданина.  До этого при обыске в доме и гараже подозреваемого были обнаружены следы, похожие на кровь, которые, согласно результатам судебно-генетической экспертизы, совпадали с образцами, взятыми с трупа.
14 июня 25-летний житель Балаовита был объявлен в розыск по обвинению в убийстве.
В результате разъяснительной работы с родственниками 23 июня разыскиваемый явился в котайкский отдел Полиции. Он передал органы предварительного следствия.