Միհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ պայթեցնելը դիտարկել են որպես գույքի ոչնչացում 06/28/2021   12:02  |  Քրեական խրոնիկոն
ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Քառյան Մեդիայի» համահիմնադիր Միհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ պայթեցնելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ուրիշի գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու կամ վնասելու հատկանիշներով։ Քրեական գործն ուղարկվել է ՔԿ՝ նախաքննության։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 22-ի առավոտյան Միհրան Հակոբյանի ավտոմեքենայի տակ նռնակ է պայթեցվել։ Միհրան Հակոբյանը նշված դեպքը որակել էր որպես իրեն լռեցնելու փորձ՝ վստահեցնելով, որ դա չի ստացվելու։

Уголовное дело возбуждено по факту инцидента с гранатой, взорвавшейся под машиной Миграна Акопяна 06/28/2021   12:40  |  Криминальная хроника
По факту взрыва гранаты под автомобилем бывшего депутата парламента Армении, соучредителя компании “Карьяк медиа” Миграна Акопяна  возбуждено уголовное дело по признакам умышленного уничтожения или повреждения чужого имущества. Уголовное дело направлено в СК для производства предварительного расследования. Об этом “ФактИнфо” сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции Армении.
Напомним, 22 июня утром под машиной Миграна Акопяна взорвалась граната. Мигран Акопян квалифицировал данный инцидент как попытку заставить его замолчать, заверив, что это не сработает.