Էջմիածնում 33-ամյա տղամարդը ծեծել է հորը, ապա նռնակ պայթեցրել 06/28/2021 11:03 | Քրեական խրոնիկոն
Հունիսի 26-ին, ժամը 22.15-ին, ոստիկանության Վաղարշապատի բաժին ահազանգ էր ստացվել, որ նռնակ է պայթել և երկու մարդ վիրավորվել է: Այս մասին հայտնում է Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ժամը 22.15-ի սահմաններում Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում հայր ու որդի վիճաբանել են, որի ընթացքում ալկոհոլի ազդեցության տակ գտնվող 33-ամյա երիտասարդը ծեծել է հորը, ապա ննջասենյակի թաքստոցից վերցնելով նռնակը՝ քաշել է պայթուցիչի օղակը և սպառնացել պայթեցնել հորը, որին, սակայն, հաջողվել է փախչել: Երիտասարդը, այնուամենայնիվ, պայթեցրել է նռնակը, ինչի հետևանքով ներկա գտնվող 48-ամյա տղամարդը մահացել է, իսկ ինքը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ մահացել է:
Դեպքի վայրի զննությամբ հյուրասենյակից հայտնաբերվել է նռնակի մետաղական օղակը, իսկ միջանցքից՝ ինքնաձիգի 7,62 մմ տրամաչափի 3 փամփուշտ:

Ссора между отцом и сыном в Эчмиадзине закончилась гибелью двух человек 06/28/2021   12:51  |  Криминальная хроника
Два человека скончались в результате инцидента в городе Эчмиадзине. Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, 26 июня около 22:15 в вагаршапатское отделение ведомства поступил сигнал о взрыве гранаты и двоих пострадавших.
Отправившаяся на место оперативная группа выяснила, что в одном из домов в городе Эчмиадзине возник конфликт между отцом и сынов. Под воздействием алкоголя 33-летний сын избил отца, а затем взял из тайника в спальне гранату, выдернул чеку и пригрозил взорвать отца, которому, однако, удалось сбежать. Молодой мужчина все же взорвал гранату, вследствие чего погиб присутствовавший там 48-летний мужчина, а он сам с травмами был доставлен в больницу, где скончался.
При осмотре места происшествия в гостиной было обнаружено металлическое кольцо гранаты, а в коридоре - 3 патрона от автомата калибра 7,62 мм. Назначены экспертизы, готовятся материалы.