Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ 06/25/2021 11:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը վերջին տարիներին իր դերակատարումն է ունեցել մեր երկրի քաղաքական կյանքում, ինչը չափազանց գնահատելի է:
Նշվել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը մեկն էր այն քաղաքական ուժերից, որ երկրում ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու համար ի սկզբանե պաշտպանեց արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման գաղափարը, ինչը կարևոր որոշում էր պետության կայունության ու ապագայի տեսանկյունից: Հանրապետության նախագահը հույս է հայտնել, որ թեև արտահերթ ընտրությունների նախնական արդյունքներով «Լուսավոր Հայաստանը» չի մտնում Ազգային ժողով, այդուհանդերձ, կուսակցությունը ակտիվ գործունեություն կծավալի նաև խորհրդարանից դուրս՝ ի նպաստ երկրի զարգացման ու առաջընթացի:
Խոսելով իրենց առաջիկա ծրագրերի մասին՝ Էդմոն Մարուքյանը մասնավորապես ասել է, որ «Լուսավոր Հայաստան»-ը շարունակելու է ներկայացնել ու պաշտպանել իրենց դավանած արժեքներն ու գաղափարները:

Президент Армении обсудил с Эдмоном Марукяном внутриполитическую ситуацию в стране 06/25/2021   11:39  |  Лента новостей
Президент РА Армен Саркисян сегодня встретился с лидером партии «Просвещённая Армения» Эдмоном Марукяном. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Армен Саркисян заявил, что партия «Просвещённая Армения» в последние годы играла свою роль в политической жизни страны, что чрезвычайно ценно.
Отмечено, что «Просвещённая Армения» была одной из тех политических сил, которые для преодоления создавшегося в стране кризиса изначально защищали идею проведения внеочередных парламентских выборов, что было важным решением с точки зрения государственной стабильности и будущего. Президент Армении выразил надежду, что хотя по предварительным результатам внеочередных выборов «Просвещённая Армения» не попала в Национальное Собрание, тем не менее, партия и вне парламента будет вести активную деятельность во имя развития страны и прогресса.
Говоря о планах партии на будущее, Эдмон Марукян, в частности, сказал, что «Просвещённая Армения» продолжит представлять и отстаивать свои ценности и идеи.