Այդ հարցը բաց է, կապրենք կտեսնենք.Անահիտ Ավանեսյանը՝ Արմեն Չարչյանի համար երաշխավորագիր ներկայացնելու մասին 06/24/2021   14:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բոլոր անձինք անմեղ են, մինչև չապացուցվի նրանց մեղքը դատարանի վճռով: Ես որևէ ձևով չեմ մեկնաբանի, ասելիք չունեմ: Այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը՝ անդրադառնալով «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Չարչյանին կալանավորելու մասին որոշմանը:
Հարցին՝ հնարավո՞ր է երաշխավորագիր ներկայացնի Արմեն Չարչյանի համար,Ավանեսյանն ասաց, որ այդ հարցը բաց է.
«Այդ հարցը բաց է, կապրենք կտեսնենք»:
Անահիտ Ավանեսյանը նաև նշեց, որ եթե իրեն առաջարկվի շաունակել պաշտոնավարումը, ապա կհամաձայնի
«Իմ նախասիրությունը գործադիրում է, ունենք բազմաթիվ, արդեն սկսված ծրագրեր, բավական հավակնոտ նախընտրական ծրագիր, որը կվերածվի Կառավարության ծրագրի, իմ ողջ ուժը և պոտենցիալը լավագույնս կծառայի այդ ծրագրին»,-ասաց Ավանեսյանը:
13:01 17/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկներին հրահանգե՞լ են մասնակցել Նիկոլ Փաշինյանի հանրահավաքին. Ավանեսյանը պարզաբանեց
16:50 10/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱՆ-ն գաղտնի է պահում դատաբժշկական կենտրոնի սառցարանային հնարավորությունների թիվը, թե արդյոք բոլոր սառցարանները զբաղված են եղել, որ զինվորների մարմինները նկուղում են պահվել
15:28 10/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս հարկ եմ համարել ներողություն խնդրել, բայց հարկ չեմ համարում հրաժարական տալ.Անահիտ Ավանեսյան
22:42 04/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու ներողության պատմություն՝ օրենսդիր և գործադիր 2 ուսապարկուհիներից
17:35 03/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵղել է խիստ անփույթ արարք. Անահիտ Ավանեսյանը՝ զոհվածների մարմինները նկուղում պահելու մասին
15:51 03/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևի անսովոր էր իմ ներողություն խնդրելը. Նման մշակույթ երևի չի եղել. Ավանեսյան
17:51 26/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ-ում հունիսի 1-ից բաց տարացքներում դիմակների կրման պահանջը չի գործելու.Անահիտ Ավանեսյան

“Вопрос открыт”: Анаит Аванесян прокомментировала возможность поручиться за Армена Чарчяна 06/24/2021   15:48  |  Лента новостей
"Все люди невиновны, пока их вина не будет доказана решением суда. Я не стану комментировать, мне нечего сказать", -  заявила и.о. министра здравоохранения Армении Анаит Аванесян, коснувшись решения об аресте директора медцентра “Измирлян” Армена Чарчяна.
В ответ на вопрос, может ли она поручиться за Армена Чарчяна, Аванесян заявила, что этот вопрос открыт.
“Вопрос открыт, поживем-увидим”, - сказала министр.
Она также отметила, что если ей предложат продолжить работу на посту министра, то она согласится.
“Мме импонирует работа в исполнительном органе. Начаты многочисленные программы, довольно амбициозная предвыборная программа, которая превратится в программу правительства. Все мои силы и потенциал наилучшим образом послужат реализации этой программы”, - сказала Аванесян.