Գերիների հարազատները դադարեցրել են նստացույցը. կառավարությունը համաձայնել է ստեղծել ժամանակավոր հանձնաժողով 06/24/2021   16:45  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին դադարեցնում եմ նստացույցը։ Քիչ առաջ նման հայտարարությամբ է հանդես եկել գերեվարված Մ. Ամբարդարյանի եղբայրը՝ նշելով, որ կառավարությունը ժամանակ է խնդրել՝ համաձայնելով ստեղծել ժամանակավոր հանձնաժողով։
Այսօր կառավարությունից մեզ հրավիրեցին ներս և մենք հանդիպեցինք կառավարության ներկայացուցիչների հետ։ Մեզ լսեցին և քննարկեցինք մեր առաջարկած պայմանները։ Դրանք են.
1. Ստեղծել ժամանակավոր հանձնաժողով, որը անընդհատ անմիջական կապ պետք է ունենա գերիների հարազատների հետ (խոստացել են ձևավորել վաղը` 25.06.2021)
2. Մեր քննարկման արդյունքում համաձայնվեցինք լրացուցիչ ժամանակ տրամադրել կառավարությանը շարունակելու ջանքերը և մոտ ժամանակում տեղեկացնելու կատարված աշխատանքների մասին։
Եթե բոլոր քննարկված պայմանները և պահանջները չպահպանվեն մինչև Հուլիսի կեսերը, ես կվերսկսեմ նստացույցը և ավելի լայն բողոքի ակցիաներ կբարձրացնեմ ընկերներիս հետ միասին։
Տիգրան Ամբարդարյան,
Գերեվարված Մելս Ամբարդարյանի եղբայր
14:41 21/06/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԲաքվի դատարանում ընթանում է 13 հայ ռազմագերիների գործով դատական նիստը
15:19 16/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանում սկսվել է 14 հայ գերիների դեմ քրեական գործով դատավարությունը
14:42 15/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ֆսյո մամ ջան, ցավդ տանեմ». Արտաշատում գերությունից վերադարձած Գեղամ Էլիբեկյանին մայրը ծնկաչոք դիմավորեց

Родственники военнопленных прекратили сидячий пикет: правительство Армении согласилось создать временную комиссию 06/24/2021   17:20  |  Лента новостей
Родственники военнослужащих, незаконно удерживаемых в плену в Азербайджане, прекращают сидячий пикет. С таким заявлением выступил Тигран Амбардарян, брат военнопленного Мелса Амбардаряна. Он сообщил, что правительство попросило предоставить время, согласившись на создание временной комиссии. В заявлении говорится:
“Сегодня из правительства пригласили нас внутрь здания. Мы провели встречу с представителями правительства. Нас выслушали и рассмотрели выдвинутые нами следующие условия:
1.Создать временную комиссию, которая постоянно будет поддерживать непосредственную связь с родственниками пленных(обещали сформировать завтра, 26 июня 2021 года)
2.По итогам обсуждения мы согласились предоставить правительству дополнительное время продолжить усилия и в ближайшее время проинформировать о проделанной работе.
Если все прошедшие обсуждение условия и требования не будут соблюдены до середины июля, я возобновлю сидячий пикет и  вместе с друзьями подниму гораздо более широкую волну протеста.