Մահվան ելքով ավտովթար՝ անչափահասների մասնակցությամբ 06/23/2021   16:06  |  Արտակարգ պատահարներ
2021թ. հունիսի 22-ին՝ ժամը 16:50-ի սահմաններում, Վեդի քաղաքի 15-ամյա բնակիչն իր կողմից վարած «Կիա» մակնիշի ավտոմեքենայով, Վեդի-Արարատ ավտոճանապարհի 2-րդ կիլոմետրի հատվածում՝ Գոռավան գյուղի վարչական տարածքում, դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և կողաշրջվել, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից վերջինս տեղում մահացել է, ուղևորներից մեկը՝ Երևան քաղաքի 13-ամյա բնակիչը, տեղափոխվել է Վեդի քաղաքի բժշկական կենտրոն, որտեղից էլ նույն օրը՝ Երևան քաղաքի «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ, իսկ մյուսը՝ ծնված 2005թ., բարեբախտաբար մարմնական վնասվածքներ չի ստացել: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի կայքից։
Դեպքի առթիվ Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են մի շարք քննչական գործողություններ՝ հարցաքննություններ, դեպքի վայրի զննություն, վերցվել են փորձանմուշներ, առգրավվել են տուժածների հագին վթարի պահին եղած հագուստները, նշանակվել են դիակի դատաբժշկական և դատաբժշկական փորձաքննություններ:

Трагическое ДТП с участием подростков произошло в Армении 06/23/2021   17:23  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло 22 июня в Араратской области Армении.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 22-го июня около 16:50 15-летний житель города Веди, находясь за рулем автомобиля  марки “Киа”, на 2-м километре трассы Веди-Арарат на территории села Гораван съехал с проезжей части, в результате чего машина перевернулась. От полученных травм водитель скончался на месте. Один из пассажиров – 13-летний житель Еревана был госпитализирован в медцентр Веди, откуда в тот же день был доставлен в ереванский МЦ “Сурб Аствацамайр”.  Еще один пассажир(2005 года рождения), к счастью, не получил никаких травм.
По данном факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242 УК РА(нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека).
В ходе расследования проведен ряд следственных действий: допросы, осмотр места происшествия, взяты образцы, изъята одежда пострадавших, которая была на них в момент аварии, назначены судмедэкспертизы.
15:24 23/06/2021  |  КомментарийВ ереванской больнице рассказали о состоянии 14-летнего подростка, пострадавшего в ДТП в Суренаване
16:31 11/07/2019  |  Чрезвычайное просшествиеВ Минздраве Армении рассказали о состоянии пострадавших в страшном ДТП в Араратской области