Պուտինն ու Ալիևը՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ կայացած հեռախոսազրույցում քննարկել են ԼՂ-ին վերաբերող հարցեր 06/23/2021   20:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական կողմի նախաձեռնությամբ հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև: Այս մասին հայտնում են Կրեմլից։
Քննարկվել են 2020թ.-ի նոյեմբերի 9-ին եւ 2021թ. հունվարի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի հարցով Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի ղեկավարների պայմանավորվածությունների իրագործման գործնական ասպեկտները: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հարավային Կովկասում տնտեսական կապերի եւ տրանսպորտային հաղորդակցությունների վերականգնման եռակողմ ձեւաչափով աշխատանքների ակտիվացմանը:
Երկկողմ օրակարգի ընթացիկ հարցերի քննարկման ընթացքում Վլադիմիր Պուտինը եւ Իլհամ Ալիեւը հաստատել են ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդման փոխադարձ տրամադրվածությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել շփումները տարբեր մակարդակներում:
20:09 18/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀադրութի շրջանում զինծառայողների աճյունների որոնումն այսօր արդյունք չի տվել
23:02 17/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հերոսներին գոնե գերեզմանում հանգիստ թողեք. Լևոն Բաղդասարյան
00:32 17/06/2021  |  Միջազգային լրահոսԲայդենը հայտարարել Է, որ ՆԱՏՕ-ի երկրների բոլոր ղեկավարները շնորհակալություն են հայտնել իրեն՝ Պուտինի հետ հանդիպելու ծրագրերի համար
00:12 17/06/2021  |  Միջազգային լրահոսԲայդենը հայտարարել է, որ գագաթնաժողովում հաստատել Է ԱՄՆ-ի աջակցությունը Ուկրաինային
22:48 16/06/2021  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը հայտարարել է, որ աշխարհում ամենից շատ կիբերհարձակումներն իրականացվում են ԱՄՆ-ի տարածքից
20:42 16/06/2021  |  Միջազգային լրահոսՊուտինը Բայդենին անվանել է շատ կառուցողական, հավասարակշռված եւ փորձառու զրուցակից

Путин обсудил с Алиевым реализацию договоренностей по Нагорному Карабаху 06/24/2021 00:10 | Лента новостей
Президент РФ Владимир Путин накануне провел телефонный разговор с азербайджанским коллегой Ильхамом Алиевым.
Как сообщает пресс-служба Кремля, телефонный разговор состоялся по инициативе азербайджанской стороны.
"Рассмотрены практические аспекты реализации договорённостей лидеров России, Азербайджана и Армении по Нагорному Карабаху от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года. Особое внимание уделено активизации работы в трёхстороннем формате по восстановлению экономических связей и транспортных коммуникаций на Южном Кавказе", - говорится в сообщении, опубликованном на сайте Кремля.
Отмечается, что в ходе обсуждения текущих вопросов двусторонней повестки дня Владимир Путин и Ильхам Алиев подтвердили обоюдный настрой на дальнейшее укрепление российско-азербайджанского стратегического партнёрства. Условлено о продолжении контактов на различных уровнях.