Կարծում եք ինչ-որ մանդատների համա՞ր ենք գնում խորհրդարան․ գնում ենք իշխանություն վերցնելու․ Քոչարյան 06/22/2021   12:23  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Անկասկած մեր օրակարգում շարունակելու է մնալ իշխանություն վերցնելու հարցը։ Բա էլ ինչի՞ համար ենք մտնելու խորհրդարան։ Մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Դրա համար մեջբերեցի Սեյրան Օհանյանի խոսքը, որ մենք վերցրել ենք առաջին խրամատները և այդ խրամատներում պետք է ամրանանք ու ապահովենք ամբողջական հաղթանակը։ Դուք կարծում եք ինչ-որ մանդատների համա՞ր ենք գնում խորհրդարան։ Ո՛չ, գնում ենք իշխանություն վերցնելու և երկրի համար պատասխանատվություն կրելու համար»,-նշեց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Վերջինս ասաց, որ իր օրակարգից այս հարցը կարող է դուրս գալ, եթե այս իշխանությունը հրաժարական տա և իրենք հասկանան, որ եկել է ազգային իշխանություն։ Նա նշեց, որ եթե նման բան լինի, իրեն ազատ մարդ կհամարի և կզբաղվի իր գործունեությամբ․ «Բայց սրանք ուղղակի վտանգ են ՀՀ-ի համար։ Նրանց ամբողջ գործունեությամբ ապացուցել են, որ սպառնալիք են ՀՀ-ի համար և դա պետք է հեռացվի»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
12:01 22/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Որևէ քաղաքական առևտուր ոչ մեկի հետ հնարավոր չէ, մենք քաղաքական առևտրականներ չենք.Ռոբերտ Քոչարյան
11:54 22/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Դժվար եմ ինձ տեսնում խորհրդարանում․ ես գործադիրի մարդ եմ

Вы думаете, мы идем в парламент ради каких-то мандатов, мы идем за властью - Кочарян 06/22/2021   12:49  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Несомненно, вопрос прихода к власти останется у нас на повестке дня, иначе зачем нам идти в парламент, заявил на пресс-конференции во вторник второй президент РА, лидер блока “Армения” Роберт Кочарян.
“Поэтому я процитировал слова Сейрана Оганяна, что мы взяли первые окопы,  должны там укрепиться и добиться окончательной победы. Вы думаете, мы идем в парламент ради каких-то мандатов? Нет, мы идем, чтобы взять власть и нести ответственность за страну”, - отметил Роберт Кочарян.
Экс-президент отметил, что этот вопрос может выбить из их повестки, если эта власть подаст в отставку и они поймет, что пришла национальная власть. По его словам, если такое произойдет, то он посчитает себя свободным человек и займется своей деятельностью. “Но эти просто представляют прямую угрозу для Армении. Они на протяжении всей своей деятельности доказали, что представляют собой опасность  для РА, и ее надо устранить”, - сказал Роберт Кочарян.