Արարատի ոստիկանները ընտրակաշառք տալու դեպք են բացահայտել․ մեկ անձ ձերբակալվել է 06/20/2021 16:48 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության Արարատի բաժնի քրեական հետախույզներն ընտրակաշառքի վերաբերյալ օպերատիվ տվյալ են ստացել ու բացատրական աշխատանք իրականացրել, ինչի շնորհիվ հունիսի 19-ին բաժին է ներկայացել Վեդի քաղաքի բնակիչներից մեկն ու հայտնել, որ մի անձ իրեն 30 հազար դրամ է տվել, որպեսզի ինքն ու կինը քվեարկեն ԱԺ արտահերթ ընտրություններին մասնակցող դաշինքներից մեկի օգտին։
Հունիսի լույս 20-ի գիշերը Վեդիի 43-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել ու բերման է ենթարկվել ոստիկանության Արարատի բաժին։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։ Տղամարդը ձերբակալվել է։

В Араратской области раскрыли случай подкупа избирателей: есть задержанный 06/20/2021 16:58 | Досрочные парламентские выборы-2021
Сотрудники угрозыска араратского отдела Полиции получили оперативные данные о подкупе избирателей и провели разъяснительную работу, благодаря которой 19 июня в отдел явился один из жителей города Веди. Он сообщил, что некто дал ему 30 тыс. драмов, чтобы он и его жена проголосовали в пользу одного из блоков, участвующих в досрочных выборах в парламент Армении.
В ночь на 20-е июня 43-летний житель Веди был обнаружен и подвергнут приводу в араратский отдел. По данному факту возбуждено уголовное дело. Мужчина задержан.