Երևանում կրակոցներ են հնչել, քաղաքացին իր բնակարանից հրացանով կրակոցներ է արձակել օդ 06/20/2021 18:30 | Քրեական խրոնիկոն
Երևանում կրակոցներ են հնչել։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ ոստիկանության Հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը։
«Դեպքի վայր՝ Գյուլբենկյան փողոց մեկնած օպերատիվ խումբն ու ոստիկանության այլ ստորաբաժանումների ծառայողները պարզել են, որ նշված փողոցի շենքերից մեկի բնակիչը, նախնական տվյալներով՝ ոչ սթափ վիճակում, իր բնակարանից հրացանով կրակոցներ է արձակել օդ»,-նշեց Ջանոյանը:
Ջանոյանի փոխանցմամբ՝ ոստիկանության ծառայողները նրան վնասազերծել են ու բերման են ենթարկել ոստիկանության Արաբկիրի բաժին, հրացանը վերցվել է ։

Выстрелы раздались в Ереване: неизвестный в подпитии стрелял в воздух из своей квартиры 06/20/2021   19:01  |  Криминальная хроника
Выстрелы раздались в Ереване. Информацию “ФактИнфо” подтвердил заместитель начальника управления информации и по связям с общественностью Полиции Армении Эдгар Джаноян.
“Оперативная группа и другие подразделения полиции, прибывшые на место происшествия, улицу Гюльбенкяна, выяснили, что житель одного из зданий на указанной улице, по предварительным данным, в нетрезвом состоянии из своей квартиры стрелял в воздух из ружья”, - сообщил Джаноян.
По его словам, сотрудники Полиции обезвредили его и доставили в арабкирский отдел Полиции, ружье изъято. “По предварительным данным, пострадавших нет, ведется расследование”, - отметил он.