Ազատաշեն գյուղում գործող թիվ 11/11 ընտրատեղամասին հարող տարածքում կրակոց արձակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 06/20/2021 12:39 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Ազատաշեն գյուղում գործող թիվ 11/11 ընտրատեղամասին հարող տարածքում վիճաբանության և կրակոց արձակելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
«Ազատաշեն գյուղում գործող թիվ 11/11 ընտրատեղամասին հարող տարածքում այսօր տեղի է ունեցել վիճաբանություն մի քանի անձանց, այդ թվում ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերից մեկի պատգամավորության թեկնածուի և այդ ուժի նրա վստահված անձի մասնակցությամբ, որի ընթացքում գազային ատրճանակից արձակվել է կրակոց: Ստացված ահազանգի հիման վրա ժամանած Ոստիկանության ծառայողների կողմից օպերատիվ կերպով իրականացվել են համապատասխան միջոցառումներ, զենքը վերցվել է:
Կրակոցից տուժածներ չկան:
Նախապատրաստված նյութերի հիման վրա ՀՀ Արարատի մարզի դատախազության կողմից արդեն ՀՀ ՔԿ Մասիսի բաժնին տրվել է հանձնարարություն՝ դեպքի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 154.4-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցել քրեական գործ և նախաքննության շրջանակներում պարզել դեպքի բոլոր հանգամանքները»,- գրել է Աբրահամյանը։

Уголовное дело возбуждено по факту стрельбы близ избирательного участка в селе Азаташен 06/20/2021 13:04 | Досрочные парламентские выборы-2021
Уголовное дело возбуждено по факту потасовки и стрельбы, близ избирательного участка в селе Азаташен. Об этом сообщила советник генерального прокурора Армении Горг Абрамян
“На прилегающем к избирательному участку №11/11 в селе Азаташен территории произошел конфликт между несколькими лицами, в том числе с участием кандидата в депутаты от одной из участвующих в выборах политсил и доверенного лица от этой силы, в ходе которого из газового пистолета был произведен выстрел. Прибывшие на место на основании поступивших звонков сотрудники Полиции предприняли соответствующие меры. Оружие изъято. Пострадавших в результате стрельбы нет”, - написал Абрамян на своей странице в Facebook.
Он сообщил, что на основании подготовленных материалов прокуратуре Араратской области уже дано поручение возбудить уголовное дело по части 2 статьи 149.2 и статье 154.4 УК РА и в рамках предварительного расследования установить все обстоятельства происшествия.