Քվեարկության գաղտնիությունը ոչ միայն իրավունք է, այլև պարտականություն. ԿԸՀ քարտուղար 06/20/2021   09:56  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Քվեարկությունը գաղտնի է, և գաղտնիությունը ոչ միայն իրավունք է, այլ նաև պարտականություն։ Մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի քարտուղար Արմեն Սմբատյանը։
«Ընտրողը պարտավոր է գաղտնի քվեարկել և իր քվեարկության արդյունքն իրավունք չունի հայտնել քվեարկության սենյակում»,-նշեց Արմեն Սմբատյանը։
Նշենք, որ Հայաստանում այսօր մեկնարկել են արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները։ Ժամը 08։00-ի դրությամբ բացվել է Հանրապետության 1996 տեղամաս։
09:42 20/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Երևանի 2/34 ընտրատեղամասում ընտրողները մեծ ակտիվություն են ցուցաբերում

Секретарь ЦИК Армении: тайна голосования - это не только право, но и обязанность 06/20/2021   10:12  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Голосование проходит в тайном режиме, и тайна голосования - это не только право, но и обязанность, заявил на пресс-конференции в воскресенье секретарь Центральной избирательной комиссии Армен Смбатян.
“Избиратель обязан голосовать тайно и не имеет права на разглашение результата голосования в кабине для голосования”, - отметил Армен Смбатян
С 08:00 утра на всей территории страны открылись избирательные участки. В выборах принимают участие 21 партия и 4 блока.