Եթե մոտակա ժամանակները՝ 1-2 ժամվա ընթացքում ոստիկանությունը չհայտնաբերի հանցագործներին, ապա մենք կհամարենք, որ դա իշխանության կողմից է. Քոչարյան 06/20/2021 10:53 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Քվեարկեցի հանուն արժանապատիվ խաղաղության և տնտեսական վերելքի։ Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը՝ դուրս գալով ընտրատեղամասից։
Հարցին՝ ինչպե՞ս են գնահատում իրենց շանսերը, Ռոբերտ Քոչարյանն արձագանքեց. «Կասկածու՞մ եք»։
Անդրադառնալով հարցին, թե Կարեն Կարապետյանն ի՞նչ տեղ է զբաղեցնելու իրենց կառավարությունում, Ռոբերտ Քոչարյանն ասաց, որ ակնհայտ է՝ Կարեն Կարապետյանն իրենց հետ է, սակայն դեռ չեն խոսել այն մասին, թե հետագայում ինչ համագործակցություն կլինի։
Ինչ վերաբերում է «Հայաստան» դաշինքի, մասնավորապես նրա վերաբերյալ տարածվող հակաքարոզչական թռուցիկներին, Ռոբերտ Քոչարյանը նշեց, որ դա կոպիտ օրենքի խախտում է. «Քաղաքում կան տեսախցիկներ։ Արդեն կան նաև կադրեր համացանցում, և այն փաստը, որ մինչ օրս չեն հայտնաբերել, թե դա ով է արել, ուղղակի մեծ կասկած է առաջացնում, որ դա արվում է իշխանության կողմից կամ նրանց ուղղորդությամբ։ Եթե մոտակա ժամանակները՝ 1-2 ժամվա ընթացքում ոստիկանությունը չհայտնաբերի հանցագործներին, ապա մենք կհամարենք, որ դա իշխանության կողմից է»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Անդրադառնալով «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանի մասնակցությամբ տարածված ձայնագրությանը, Ռոբերտ Քոչարյանն ասաց, որ Արմեն Չարչյանին ձերբակալելն աբսուրդի ժանրից էր. «Չեմ կարծում՝ այստեղ հիմքեր կային ձերբակալության։

”Сомневаетесь?”Роберт Кочарян об успехе блока “Армения” на выборах 06/20/2021   11:19  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент РА, кандидат в премьер-министры от блока “Армения” Роберт Кочарян заявил, что проголосовал за достойный мир и экономический подъем.
Отвечая на вопрос, как он оценивает шансы их политсилы на досрочных выборах в парламент Армении, Роберт Кочарян лаконично проронил:”Сомневаетесь?”
У Кочаряна также поинтересовались, какое место займет экс-премьер Армении Карен Карапетян в его команде. В ответ второй президент заявил, что они еще не говорили о том, каким будет дальнейшее сотрудничество.
Что касается распространения антипрогандистских листовок о блоке “Армения”, Кочарян отметил, что это грубое нарушение закона. “В городе есть видеокамеры. Уже появились кадры в Сети, и тот факт, что до сих пор не обнаружили того, кто это сделал, уже вызывает подозрения в том, что за этим стоят представители власти или это делаеся по их указке. Если в ближайшие часы, в течение 1-2 часов, Полиция не найдет преступников, то мы посчитаем, что за этим стоят власти”, - сказал Роберт Кочарян.
Комментируя запись с участием директора медцентра “Измирлян”, кандидаты в депутаты от блока “Армения”, Роберт Кочарян заявил, что задержание Армена Чарчяна из жанра абсурда.
“Не думаю, что здесь были основания для задержания. Он высказал свое мнение. Не думаю, что это способ оказания давления”, - отметил Роберт Кочарян.