Իշխանությունը հասկանում է՝ այլևս երբեք Հայաստանում վերարտադրվելու հնարավորություն չունեն, ուստի վերջին ճիգերն է գործադրում. Վանեցյան 06/20/2021 11:32 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Քվեարկում եմ հանուն արժանապատիվ, բարեկեցիկ Հայաստանի, հանուն մեր մեծ հայրենիքի, հանուն Արցախի և Հայաստանի ապագայի։ Այսօր ընտրություն է Հայաստանի լինելու և չլինելու միջև։ Լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Արթուր Վանեցյանը։
«Իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, և նրանց բոլոր քայլերը միտված են ընդդիմության դիրքերը թուլացնելուն։ Նրանք հասկանում են, որ այլևս երբեք Հայաստանում վերարտադրվելու կամ իշխանություն կազմելու հնարավորություն չունեն, ուստի վերջին ճիգերն են գործադրում իրենց իշխանական աթոռներից կառչած մնալու համար»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Հարցին, թե հետընտրական ինչ զարգացումներ է սպասում, Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ դրա պատասխանատուն իշխանությունն է. «Կարծում եմ՝ հետընտրական զարգացումներ չեն լինի, որովհետև ընտրությունների արդյունքները կփաստեն, թե Հայաստանում ով է կազմելու իշխանություն»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա նշեց, որ այս պահի դրությամբ բազմաթիվ խախտումների վերաբերյալ ահազանգեր կան։ Արթուր Վանեցյանի խոսքով իրենց քվեաթերթիկների վրա կան նշումներ, կան նաև ընտրատեղամասեր, որտեղ իրենց քվեաթերթիկները չեն տալիս։ Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ այս պահին հստակ չի կարող նշել, թե որ ընտրատեղամասում չեն տալիս «Պատիվ ունեմ» դաշինքի քվեաթերթիկները։
Հարցին՝ իրենց թիմակիցներից ձերբակալվածներ կա՞ն, Արթուր Վանեցյանն ասաց. «Երեկ ձերբակալվել են մեր Եղեգնաձորի շտաբի ներկայացուցիչները։ Որևէ հիմնավոր ապացույց ներկայացված չէ փաստաբանական թիմին, և կարծում եմ՝ դա արվել է բացառապես մեկ նպատակով՝ ընտրությունների ընթացքում մեր թիմակիցներին հեռվացնելու ընտրական գործընթացներից»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Անդրադառնալով «Պատիվ ունեմ» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Աննա Մկրտչյանի հոր մասնակցությամբ ձայնագրությունը, որում վերջինս Քասախում պարտադրում է քաղաքացիներին չքվեարկել ՔՊ-ի օգտին, Արթուր Վանեցյան ասաց. «Որևէ աղմկահարույց բան չկա։
Եթե աննորմալ բան լինի, կլինի քրեական գործ և կլինեն պատժվողներ։ Անկեղծ ասած ձայնագրությունը չեմ լսել, կարդացել եմ լրատվամիջոցներում, բայց որևէ աղմկահարույց բան չեմ տեսնում։ Վարչապետի պաշտոնը մինչև այսօր բոլոր իշխանական լծակներն օգտագործելով պահած կապիտուլյանտը երեկ առավոտյան ուղիղ եթեր էր մտել և խոսում էր ինչ-որ բաների մասին։ Աղմկահարույցն ու աննախադեպը դա էր»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Власть в агонии, она понимает, что лишена возможности на воспроизводство в Армении - Ванецян 06/20/2021   12:21  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Кандидат в премьер-министры Армении от блока “Честь имею” Артур Ванецян заявил, что голосует за достойную и безопасную Армению, во имя нашей великой родины, во имя будущего Арцаха и Армении.
“Сегодня выбор между тем, быть Армении и не быть”, - сказал Ванецян в беседе с журналистами.
По его мнению, власть в агонии, и все шаги действующего руководства нацелены на ослабление позиций оппозиции. “Они понимают, что отныне в Армении лишены возможности на воспроизводство или формирование власти, поэтому прилагают последние усилия, чтобы удержаться во власти”, - отметил Ванецян.
Отвечая на вопрос по поводу поствыборных процессов, Ванецян заявил, что ответственность за это несет власть. “Я думаю, поствыборных процессов не будет, потому что результаты подтвердят, кто в Армении сформирует власть”, - указал Артур Ванецян.
Он заявил, что по состоянию на данный момент поступили сообщения о многочисленных нарушениях. По словам Артура Ванецяна, на  бюллетенях с их номером обнаружены пометки, есть также избирательные участки, где не выдают их бюллетени. Ванецян отметил, что в данный момент он не может точно указать избирательные участки, где не выдали их избирательные бюллетени.
Что касается ареста его соратников, то Артур Ванецян сообщил, что накануне были задержаны представители их штаба в Ехегнадзоре. “Ни одного веского доказательства не представили адвокатской команде. Полагаю, что это было сделано исключительно с одной целью; отстранить наших соратников от электоральных процессов”, - сказала Артур Ванецян.
Комментируя аудиозапись с участием отца кандидата в депутаты от блока “Честь имею” Анны Мкртчян, в котором он заставляет граждан не голосовать в пользу “Гражданского договора”, Артур Ванецян заявил:”Ничего резонансного в этом нет”.
“Если случится что-то ненормальное, то будет уголовное дело, будут наказанные. Честно говоря, я запись не прослушивал, читал об этом в СМИ, но ничего скандального не вижу. Удерживающий до сих пор пост премьера капитулянт,  задействовавший все рычаги, вчера вышел в прямой эфир и говорил о чем-то. Скандальным и бесспрецедентным является это”, - заявил Артур Ванецян.