Քվեարկելու եմ ընդդեմ Նիկոլի և Նիկոլիզմի. Սաղաթելյան 06/18/2021 14:54 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Քվեարկելու եմ ընդդեմ Նիկոլի և Նիկոլիզմի։ Նման կոչով է հանդես եկել ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը ՝ հորդորելով մասնակցել ընտրություններին։
Նշենք, որ հարուցված քրեական գործով պայմանավորված՝ Արա Սաղաթելյանի անձնագիրը գտնվում էր ԱԱԾ-ում, իսկ քրեական գործի հարուցումից ուղիղ 4 ամիս վերադարձվել է Սաղաթելյանին՝ հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու համար։
«Նպատակը մեկն էր, որ այս անձնագրով հունիսի 20-ին գնամ ընտրատեղամաս, քվեարկեմ ընդդեմ Նիկոլի և Նիկոլիզմի, ուստի՝ կոչ եմ անում իմ բոլոր ծանոթներին, ընկերներին, բարեկամներին, որոնք ինձ վստահում են, կյանքում առաջին անգամ դիմում եմ իմ հազարավոր ուսանողներին, որոնց հետ տասնյակ տարիներ աշխատել եմ և կապ եմ պահպանել՝ մի ալարեք, հունիսի 20-ին՝ օրվա ընթացքում հորդորեք ձեր բարեկամներին, ընկերներին, հարևաններին, տվեք ձեր ձայնը ցանկացած քաղաքական ուժի, որը Նիկոլի դեմ է մեր երկրում։ Անձամբ ես իմ ձայնը տալու եմ «Պատիվ ունեմ» դաշինքին և կոչ եմ անում բոլորիդ այդ օրը ձեր դիրքորոշումն արտահայտել և օգնել ազատվել այս գարշահոտող քաղաքական դիակից »,- նշել է Սաղաթելյանը։

Ара Сагателян призвал проголосовать против Пашиняна и “николизма” 06/18/2021 15:11 | Досрочные парламентские выборы-2021
Бывший руководитель - генеральный секретарь аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателян заявил, что будет голосовать против Никола Пашиняна и “николизма” .
Отметим, что в связи с уголовным делом паспорт Сагателяна находился в Службе национальной безопасности(СНБ). Спустя 4 месяца после возбуждения дела Сагателяну вернули паспорт для участия в голосовании на досрочных парламентских выборах.
“Цель одна – чтобы я с этим паспортом 20 июня пошел на избирательный участок и проголосовал против Никола и николизма. Поэтому призываю всех своих знакомых, друзей, родственников, которые мне доверяют, и в первый раз в жизни обращаюсь к свои студентам, с которыми я работал на протяжении десятилетий и поддерживал связь с просьбой не лениться, призвать своих родных, друзей, соседей голосовать за любую политсилу, которая в нашей стране выступает против Никола. Лично я отдам свой голос блоку “Честь имею” и призываю всех в этот день высказать свою позицию и помочь освободиться от этого смердящего политического трупа”, - сказал Сагателян.