Սուրեն Պապիկյանի մեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետեւանքով տուժած 14-ամյա պատանու վիճակը ծանր է 06/17/2021   14:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հունիսի 16-ին Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղում իրար են բախվել երկու ավտոմեքենաներ, ինչի հետևանքով մեքենաներից մեկում գտնված 14-ամյա պատանին տեղափոխվել է Արարատի ԲԿ, որտեղից էլ տեղափոխվել է Երևան՝ «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ: Այս մասին հայտնում է ԲԿ-ի մամլո խոսնակ Գևորգ Դերձյանը։
«Երեխան ունի զուգակցված վնասվածքներ, դիմային ոսկորների կոտրվածքներ, գլխուղեղի սալջարդ, ողերի կոտրվածքներ, կոնքի ոսկրերի կոտրվածներ, որովայնի սալջարդ:
Վիրահատվել է, կատարվել է անհրաժեշտ բժշկական բոլոր միջամտությունները: Վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում:
Երեխան գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ, նախօրեին նրան տեսակցել է ՀՀ առողջապահության նախարարի տեղակալ Գևորգ Սիմոնյանը»։
Նշենք, որ ըստ մամուլի տեղեկությունների, երեկ Տարածքային կառավարման նախարար Սուրեն Պապիկյանի Toyota Land crauser մակնիշի 36 RO 720 օպերատիվ պետհամարանիշներով մեքենան մեծ արագությամբ ընթանալիս Արարատի մարզի Սուրենավան գյուղի մոտ հարվածել է դիմացից ընթացող Նիվա մակնիշի ավտոմեքենային։ Հարվածի հետեւանքով մեքենայում գտնված 14-ամյա անչափահաս երեխան լուրջ վնասվածքներ է ստացել։
Սուրեն Պապիկյանը գտնվել է մեքենայի մեջ, նրա հետ մեքենայում գտնվողները արագ հանել են մեքենայի պետհամարանիշները, ոստիկանությունն էլ ամեն ինչ անում է վթարը կոծկելու համար։
18:11 23/05/2021  |  Արտակարգ պատահարներԽոշոր ավտովթար Արմավիրի մարզում. բախվել են Mercedes-ն ու ВАЗ 2104-ը. քահանան տեղափոխվել է հիվանդանոց
15:57 10/05/2021  |  Արտակարգ պատահարներՓաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ ավտովթարի հետևանքով տուժածներից մեկի վիճակը կայուն ծանր է
13:55 10/05/2021  |  Արտակարգ պատահարներՆիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոմեքենայի մասնակցությամբ վթարից տուժած 2 քաղաքացիները գտնվում են հետազոտման փուլում

Состояние 14-летнего подростка, пострадавшего в результате ДТП с участием автомобиля Сурена Папикяна, крайне тяжелое 06/17/2021   15:20  |  Чрезвычайное просшествие
14-летний подросток, пострадавший в результате ДТП с участием автомобиля, обслуживающего министра территориального управления и инфраструктур Сурена Папикяна, находится в крайне тяжелом состоянии в реанимации. Об этом сообщил пресс-секретарь медцентра "Сурб Аствацамайр" Геворк Дердзян в четверг на своей странице в Facebook.
"У ребенка сочетанные травмы,  переломы лицевых костей, ушиб головного мозга, переломы позвонков, переломы костей таза, ушиб в области живота. Его прооперировали и провели все необходимые медицинские манипуляции", - написал Дердзян.
Он сообщил, что подростка навестил заместитель министра здравоохранения Армении Геворк Симонян.
Согласно муссируемым в прессе сведениям, 16 июня автомобиль марки “Toyota Land Cruiser» Сурена Папикяна с оперативными госномерами 36 RO 720 на большой скорости врезался в автомобиль марки "Нива" возле села Суренаван Араратской области. 14-летний подросток пострадал, поскольку находился за рулем "Нивы". В результате удара серьезно пострадал находившийся в машине14-летний подросток.
Сурен Папикян находился в автомобиле. Ехавшие с ним оперативно сняли госномера машины, Полиция делает все, чтобы замять ДТП.
09:24 21/02/2020  |  Лента новостейСоюз журналистов Армении расценивает уголовное дело по следам публикации о судимости министра Папикяна как посягательство на свободную прессу
00:09 21/02/2020  |  Криминальная хроникаПубликация о судимости министра Сурена Папикяна обернулась уголовным делом