Ուղիղ ասեմ՝ վատ նպատակ է. Արթուր Վանեցյանը՝ հունիսի 21-ին հրապարակում հավաքվելու Փաշինյանի կոչի մասին 06/17/2021   11:47  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին անվտանգության հարցերը մեր ժողովրդի համար առաջնային են. «Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը Sputnik Արմենիային տված հարցազրույցում խոսել է «ներքին անվտանգության» մասին։ Նշել է, որ դա միջոցառումների, մեթոդների և միջոցների համալիր է, որն ապահովում է ազգային շահերի պաշտպանությունը ՀՀ տարածքում գտնվող օբյեկտներից բխող սպառնալիքներից։
«Դա իմ մասնագիտությունն է»։ Վանեցյանը նշել է, որ այս պահին կարևոր է նաև մեկ այլ բան. Փաշինյանն իր կողմնակիցներին արդեն կոչ է արել ընտրությունների հենց հաջորդ օրը հավաքվել մայրաքաղաքի հրապարակում։ Այդ հավաքի նպատակն անձամբ իր համար հասկանալի է և հաստատվում է տեղեկացված աղբյուրներից ստացվող որոշակի տեղեկություններով։
«Ուղիղ ասեմ՝ վատ նպատակ է։ Գիտակցելով, որ չնայած հսկայական վարչական ռեսուրսի ներգրավմանը, ընտրություններն իր համար տանուլ են տրված, նա փորձում է խարխլել ներքաղաքական իրավիճակը»։
Վանեցյանը հավելել է, որ ինչպես էլ իրադարձությունները զարգանան, պետք է հիշել, որ խոսքը քաղաքացիների մասին է, և պետք է ամեն ինչ անեն, որ որևէ բախում թույլ չտան։ Իսկ դրա համար յուրաքանչյուրը, առանց ծուլանալու, պետք է գնա ընտրության և իր քվեարկությամբ ընդմիշտ ազատվի Փաշինյանից՝ նրան նետելով պատմության աղբանոցը։
«Մենք պետք է ինքներս անենք դա, ոչ ոք մեր փոխարեն չի անի։ Կարևոր է յուրաքանչյուրի ձայնը։ Ես, իհարկե, հասկանում եմ, որ մեր համաքաղաքացիների մի մասը դեռևս Նիկոլի լկտի ստի ու մանիպուլյացիաների ազդեցության տակ է։ Եվ մենք փորձում ենք քարոզարշավի ընթացքում նման մարդկանց՝ մեր եղբայրներին ու քույրերին, դուրս բերել զոմբիացված վիճակից։ Գուցե դա 100 տոկոսով չհաջողվի, բայց այսօր մեր ժողովրդի ու մեր քաղաքական ուժերի համար այլ ճանապարհ չկա»։
Վանեցյանն իրավապահ մարմինների սպաներին կոչ է անում ուշադիր հետևել իրավիճակի զարգացմանը, պատվով կատարել օրենքներով և Սահմանադրությամբ դրված խնդիրը, եթե Փաշինյանը գործնականում փորձի բախումներ հրահրել:
«Այս ինստիտուցիոնալ ռասիստին պետք է վերջ դրվի»,- ասել է Վանեցյանը։
11:35 17/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈ՛չ Նիկոլը, ո՛չ էլ նրա թիմը իմ «կանգ առնելու» կոչը չլսեցին ու չհասկացան. Պատմությունը «եթե»-ներ չի հանդուրժում. Վանեցյան
11:19 17/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Արթուր Վանեցյանը՝ Տարոն Մարգարյանի «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ցուցակում ընդգրկվելու մասին
11:03 17/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Սուտը պաշտամունքի աստիճանի է բարձրացվել. Արթուր Վանեցյան

“Скажу прямо — нехорошая цель”: Ванецян о призыве Пашиняна собраться 21 июня на главной площади в Ереване 06/17/2021   12:03  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Вопросы безопасности – как внутренней так и внешней – являются для нашего народа первостепенными, заявил в интервью кандидат в премьер-министры Армении от блока "Честь имею", бывший глава СНБ Артур Ванецян в интервью Sputnik Армения.
“Наличие вражеских вооруженных формирований на нашей территории, а также сотни пленных в азербайджанских тюрьмах — первоочередная задача, стоящая перед следующим правительством’, - сказал Ванецян.
По его словам, государственная машина должна заработать в полную мощь и тогда, я считаю, что эти вопросы будут решаться.
“В мире у нас больше друзей, чем врагов, в конце концов. По крайней мере так было до того как страну охватил мутировавший вирус Николизма”, - отметил он.
Отвечая на вопрос, что он имеет в виду под внутренней безопасностью, Ванецян заявил, что  это комплекс мероприятий, методов и средств, обеспечивающих защищенность национальных интересов от угроз, которые исходят от объектов, находящихся на территории Армении.
“Это моя профессия. Однако на данный момент важно и другое. В новостной ленте вашего СМИ, кажется, также прошла новость о том, что капитулянт уже призвал своих сторонников собраться на площади столицы на следующий же день после выборов. Цель этого собрания мне лично понятна и подтверждается определенной информацией, поступающей из достоверных источников. Скажу прямо — нехорошая цель. Осознавая, что, несмотря на вовлечение огромного административного ресурса выборы для него проиграны, он пытается расшатать внутриполитическую ситуацию”, - сказал Ванецян.
По его словам, как бы ни развивались события, следует помнить, что речь идет о наших гражданах, и надо сделать все возможное, чтоб не допустить каких-либо стычек.
“А для этого каждый из нас, не ленясь, должен пойти на выборы и своим голосованием навсегда избавиться от Пашиняна, выбросив его на свалку истории. Мы должны сделать это сами, никто за нас делать этого не будет. Важен голос каждого. Я, конечно, понимаю, что некоторая часть наших сограждан все еще находится под влиянием наглой лжи и манипуляций Никола. И мы пытаемся в ходе кампании вывести таких людей, наших братьев и сестер, из зомбированного состояния. Может это удастся не на 100 процентов, но иного пути сегодня для нашего народа и наших политических сил нет”, - считает Ванецян.
Пользуясь случаем, он призывал офицеров всех органов правопорядка пристально следить за развитием ситуации, с честью выполнять возложенную законами и Конституцией задачу, если Пашинян на деле попытается спровоцировать столкновения.