Միհրան Պողոսյանը կմասնակցի ընտրություններին. Վարչական դատարանն անվավեր է ճանաչել ԿԸՀ որոշումը 06/16/2021 11:03 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
ԴԱՀԿ նախկին պետ Միհրան Պողոսյանը կմասնակցի 2021թ հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։ ՀՀ վարչական դատարանը՝ դատավոր Դանիել Դանիելյանի նախագահությամբ, կազմով դատավորներ՝ Արգիշտի Ղազարյանի, Սամվել Հովակիմյանի, Ալեքսանդրա Հարությունյանի, Միքայել Մելքումյանի, երեկ բավարարել է Միհրան Պողոսյանի հայցադիմումն ընդդեմ ԿԸՀ-ի՝ անվավեր ճանաչելով «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական ցուցակում ընդգրկված պատգամավորի թեկնածու Միհրան Պողոսյանի գրանցումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին ԿԸՀ որոշումը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 8-ի արտահերթ նիստով ԿԸՀ-ն անվավեր է ճանաչել Միհրան Պողոսյանի գրանցումը՝ որպես հիմնավորում նշելով այն հանգամանքը, որ Պողոսյանը վերջին չորս տարիներին մշտական բնակություն չունի ՀՀ-ում։
Միհրան Պողոսյանը հայցադիմում է ներկայացրել՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել ԿԸՀ որոշումը, որը բավարարվել է։ Դատարանի որոշմամբ ԿԸՀ որոշումն անվավեր ճանաչելու պարագայում վերականգնվում է Միհրան Պողոսյանի նախկին կարգավիճակը, այսինքն՝ Միհրան Պողոսյանը շարունակում է համարվել Ազգային ժողովի 2021թ հունիսի 20-ի արտահերթ ընտրություններին մասնակցող «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական ցուցակի 11-րդ համարով գրանցված թեկնածու։

Мигран Погосян примет участие в парламентских выборах:Административный суд признал недействительным решение ЦИК 06/16/2021   11:18  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов Мигран Погосян примет участие в предстоящих 20 июня 2021 года досрочных выборах в парламент Армении. Административный суд под председательством судьи Даниела Даниеляна накануне удовлетворил иск Миграна Погосяна против Центральной избирательной комиссии(ЦИК), признав недействительным решение ЦИК о признании регистрации кандидата в депутаты от блока "Честь имею” Миграна Погосяна утратившей силу.
Напомним, 8 июня на внеочередном заседании ЦИК признал регистрацию Миграна Погосяна недействительной, указав в качестве довода то обстоятельство, что Погосян в последние четыре годы не проживал в Армении на постоянной основе.
Мигран Погосян подал иск, потребовав признать решение ЦИК недействительным, который был удовлетворен.По решению суда в случае признания решения ЦИК недействительным прежний статус Погосяна восстанавливается, то есть он продолжает считаться кандидатом в депутаты, зарегистрированным под номером 11 в избирательном списке блока “Честь имею”.