Սահմանային կետերի երկայնքով պետք է տեղակայվեն ռուս սահմանապահներ. Նիկոլ Փաշինյան 06/15/2021 12:13 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Մենք, դաշնակիցների աջակցությամբ, սահմանային իրադրությունը պետք է լուծենք խաղաղ ճանապարհով, որովհետև դրա հնարավորությունն իրապես կա: Սիսիանում քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը և ընդգծեց՝ Ադրբեջանի զորքերն աներկբա պետք է դուրս գան Հայաստանի սահմաններից.
«Մենք մեր ռուս գործընկերների հետ ամենօրյա կապի մեջ ենք և պատկերացումը հետևյալն է՝ սահմանային կետերի երկայնքով պետք է տեղակայվեն ռուս սահմանապահների ներկայացուցիչները, հետո միջազգային դիտորդների հովանու ներքո պետք է տեղի ունենա Սոթքից-Խոզնավար սահամանային կետերի ճշգրտում, դեմարկացիա և դելիմիտացիա»,-ասաց Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանը սահմանային միջադեպերով փորձում է ազդել Հայաստանում ընտրությունների արդյունքների վրա.
«Ես կասկածներ ունեմ, որ սահմանային միջադեպերով փորձ է արվում ազդել Հայաստանում ընտրությունների արդյունքների վրա, բայց մենք մեր միասնությամբ պետք է քայլենք տարածքային ամբողջկանությունը պաշտպանելու ճանապարհով»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Пашинян в Сюнике: вдоль приграничных точек размещаются российские пограничники 06/15/2021   12:58  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Обстановку на границе нужно разрешить мирно, и такая возможность действительно есть. Об этом заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян на встрече с избирателями в Сисиане.
Он подчеркнул, что азербайджанские войска должны покинуть территорию Армении.
“Мы при поддержке наших союзников должны разрешить ситуацию на границе, потому что такая возможность действительно есть. Мы находимся на постоянной связи с российскими партнерами. Наше представление таково: вдоль приграничных точек размещаются представители российских пограничных войск, потом под эгидой международных наблюдателей должны состояться уточнение приграничных точек Сотк-Хознавар, демаркация и делимитация”, - сказал Пашинян.
По его словам, Азербайджан, провоцируя приграничные инциденты, пытается повлиять на результаты выборов в Армении.
“У меня есть подозрения, что при помощи приграничных инцидентов повлиять на результаты выборов в Армении, но мы, сплотившись, должны идти по пути защиты территориальной целостности”, - сказал Никол Пашинян.