Պարտված ուժը ուզում է ոստիկանության դուբինկաների տակ ընկնել, որպեսզի ստվեր գցի ընտրությունների լեգիտիմության վրա.Փաշինյան 06/15/2021   12:03  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Ժողովրդից մկան նման գողացողները փորձում են Սյունիքը հակադրել Հայաստանին, իբր Սյունիքը և Հայաստանը տարբեր բաներ են: Այս մասին Սիսիանում քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը.
«Նրանք անում են՝ բաժանիր, որ տիրես կարգախոսի ներքո, իրենց մի քանի կոպեկի համար: Մենք ասում ենք՝ ոչ, Հայաստանը միասնական է և միասնականությամբ է հզոր: Սյունիքը Հայաստան է այնքան, որքան Երևանը, Լոռին, Գյումրին, Տավուշը: Մենք կկտրենք Սյունիքը մնացյալ Հայաստանին հակադրելու փորձ անող ամեն մի ձեռք»,-ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանը իր հետ Սյունիք էր տարել քարոզարշավի ընթացքում նվեր ստացած մուրճը և սպառնում էր, որ ընտրություններից հետո լինելու են զանգվածային աշխատանքից ազատումներ.
«Ձեր տված պողպատե մանդատով շատ տեղերից, ներառյալ Սյունիքից, այս մուրճով հանելու ենք ժանգոտած մեխերին, քաղաքապետարաններում ծվարած դուրսպրծուկներին, որովհետև Սյունիք նրանց համար հայրենիք չէ, այլ՝ մաքսային տերմինալ, դեպի օվշորային հաշիվները համալրող աղբյուր, ատկատներ անելու, ժողովրդի հաշվին իրենց ՍՊԸ-ների հաշիվները լցնելու միջոց: Այս մանդատով ջարդելու ենք նրանց բոլոր հաշիվները, ՍՊԸ-ները»,-ասաց Փաշինյանը:
Փաշինյանը հայտարարեց, որ հունիսի 17-ին, ժամը 20.00-ին ՔՊ-ն համապետական հանրահավաք է իրականացնելու Հանրապետության հրապարակում, իսկ հունիսի 18-ին «ուղիղ զրույց»՝ քաղաքացիների հետ.
«Սա անում ենք հատուկ, որ պարտված ուժը, որն արդեն գիտակցում է, որ ջախջախիչ պարտություն է կրելու, ուզում է ոստիկանության դուբինկաների տակ ընկնել, որպեսզի հետագայում ստվեր գցի ընտրությունների լեգիտիմության վրա: Այս հաշվարկը հաշվի առնելով՝ նրանց այդ հնարավորությունը չենք տալու»,-հայտարարեց Փաշինյանը:
11:47 15/06/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՆիկոլ Փաշինյանի և «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կողմնակիցների միջև տեղի ունեցած միջադեպի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում
11:07 15/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Նիկոլ Փաշինյանը ավտոերթ է կազմակերպել դեպի Սյունիք, որտեղ այսօր քարոզարշավ կիրականացնի

Предвкушающая свое разгромное поражение сила хочет попасть под дубинки полицейских и бросить тень на легитимность выборов - Пашинян 06/15/2021   12:28  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Воровавшие у народа как мыши пытаются противопоставить Сюник Армении, якобы Сюник и Армения нечто отличное друг от друга. Об этом заявил и.о. премьера Армении в ходе агиткампании в городе Сисиане.
“Они действуют под лозунгом “Разделяй и властвуй” ради нескольких копеек. Мы им говорим: нет, Армения едина и сильна в своем единстве”, - сказал Пашинян, отметив, что они отрубим руку любому, кто пытается противопоставить Сюник остальной Армении.
Пашинян взял с собой в Сюник подаренный ему в ходе агиткампании молоток и пригрозил массовыми увольнениями после выборов.
“При помощи выданного вами стального мандата, при помощи этого молотка, мы во многих местах, в том числе в Сюнике, будем выдирать ржавые гвозди, притаившихся в мэриях выскочек, поскольку для них Сюник – это не родина, а таможенный терминал, источник, пополняющий оффшорные счета, это откаты и пополнение доходов своих ООО за счет народа. При помощи этого мандата мы разнесем их счета…”, - сказал Пашинян.
Он также заявил, что 17 июня в 20:00 намечен общегосударственный митинг ГД на Площади Республики, а 18 июня состоится “прямой разговор” с гражданами.
“Мы это делаем специально, потому что сила, которая уже осознает, что потерпит разгромное поражение,  хочет попасть под дубинки Полиции, чтобы затем бросить тень на легитимность выборов. С учетом этого, мы им не предоставим такой возможности”, - заявил Пашинян.