Տիգրան Արզաքանցյանը հայցադիմում է ներկայացրել՝ ընդդեմ ԿԸՀ-ի 06/14/2021 11:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Տիգրան Արզաքանցյանը Վարչական դատարան հայցադիմում է ներկայացրել՝ ընդդեմ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի։
Տիգրան Արզաքանցյանը պահանջում է անվավեր ճանաչել ԿԸՀ 10.06.21թ. թիվ 133-Ա որոշումը՝ իր գրանցումն անվավեր ճանաչելու մասին։ Ներկայացված հայցադիմումը դատարան մուտք է եղել հունիսի 12-ին, այն կքննվի Վարչական դատարանի դատավոր Գրիգոր Առաքելյանի նախագահությամբ, կազմով՝ դատավորներ Էդվարդ Նահապետյանի, Մերի Համբարձումյանի, Արթուր Ավագյանի, Արծրուն Միրզոյանի։ Հայցադիմումն արդեն վարույթ է ընդունվել։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 10-ին ԿԸՀ-ն անվավեր է ճանաչել Տիգրան Արզաքանցյանի գրանցումը՝ ներկայացված փաստաթղթերում ներկայացված անճշտությունների պատճառով։

Кандидат в премьер-министры Армении Тигран Арзаканцян подал в суд на ЦИК 06/14/2021 11:45 | Досрочные парламентские выборы-2021
Кандидат в премьер-министры от Демократической партии Тигран Арзаканцян подал в суд на Центральную избирательную комиссию.
Тигран Арзаканцян обратился в Административный суд с требованием признать недействительным решение ЦИК об отказе в регистрации на выборах. Дело будет рассмотрено под председательством судьи Григор Аракелян. В судейский состав вошли также судьи Эдвард Наапетян, Мэри Амбарцумян, Артур Авагян и Арцрун Мирзоян.
Иск уже принят к производству. Напомним, 10 июня ЦИК признала недействительным регистрацию Тиграна Арзаканцяна из-за неточностей в поданных документах.