Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած ռազմագերիների ամբողջական ցանկը 06/12/2021   21:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած ռազմագերիների ամբողջական ցանկը.
Ստեփանյան Արթուր Լեւոնի, Արմավիր
Էլիբեկյան Գեղամ Արշակի, Արտաշատ
Սեդրակյան Ալեքսան Արմենի, Արմավիր
Գասպարյան Էրիկ Արշակի, Երեւան
Բաբայան Սաշա Մարտինի, Մասիս
Անդրեասյան Արտակ Գառնիկի, Էջմիածին
Խաչատրյան Էրիկ Սարիբեկի, Մասիս
Սիրունյան Նարեկ Անդրանիկի, Քաղսի
Պետրոսյան Սասուն Շահնազարի, Ստեփանակերտ
Սարգսյան Վրույր Վալենտինի, Քանաքեռավան
Բուդոյան Արմեն Գագիկի, Վարդենիս
Օհանյան Բորիս Սամվելի, Ալավերդի
Աբգարյան Արթուր Նորիկի, Արմավիր
Ոսկանյան Դավիթ Հայկի, Արմավիր
Հունանյան Արգամ Հունանի, Արմավիր
21:23 12/06/2021  |  ՎերլուծություններԴժվար է լինելու, վրեժի վենդետայի ու հաշվեհարդարի քարոզիչը փողոց է փափագում
20:49 12/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՄոնթեի ծննդյան օրը կապիտուլյանտը հանձնեց Քարվաճառի շրջանը, մահվան օրը՝ Աղդամի շրջանի քարտեզը. քաղաքագետ
20:35 12/06/2021  |  ՄեկնաբանությունՔարտեզների դիմաց կարելի էր բերել ԲՈԼՈՐ գերիներին վերադարձնել. փորձագետ
20:14 12/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Դուք խելոք հունիսի 21-ին գնալու եք ձեր տներով ու բաբայիկ եք անելու. բարի գիշեր, երեխաներ, գնացեք բայիկ անելու. Փաշինյանը՝ ընդդիմադիրներին
20:01 12/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդ կարող է ռազմական գործից չհասկանա, բայց նման հզոր խաղաթուղթը տա ընդամենը 15 ռազմագերու դիմաց... Փորձագետ
18:48 12/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Զոհված զինվորները պետք է հպարտանան, որ իրենց հարազատները երջանիկ են և պաշտպանված. Նիկոլ Փաշինյան
17:01 12/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Հայաստանում ձևավորվում է հեղափոխական մի նոր ալիք, որտեղ ժողովուրդը վերահաստատելու է իր իշխանությունը.ձեր դեմ խաղ չկա.Փաշինյանը՝ քաղաքացիներին

15 армянских военнопленных вернулись на Родину: Пашинян сообщил подробности и опубликовал их имена 06/12/2021 22:49 | Лента новостей
Исполняющий обязанности премьера-министра Армении Никола Пашинян опубликовал на своей странице в Facebook полный список армянских военнослужащих, вернувшихся сегодня из азербайджанского плена.
Степанян Артур Левонович (Армавирская область)
Элибекян Гегам Аршакович (Арташат)
Седракян Алексан Арменович (Армавир)
Гаспарян Эрик Аршакович (Ереван)
Бабаян Саша Мартынович (Масис)
Андреасян Артак Гарникович (Эчмиадзин)
Хачатрян Эрик Сарибекович (Масис)
Сирунян Нарек Андраникович (село Кахси)
Петросян Сасун Шахназарович (Степанакерт)
Саркисян Вруйр Валентинович (Канакераван)
Будоян Армен Гагикович (Варденис)
Оганян Борис Самвелович (Алаверди)
Абгарян Артур Норикович (Армавир)
Восканян Давид Айкович (Армавир)
Унанян Аргам Унанович (Армавир)
Пашинян сообщил о возвращении 15 армянских пленных из азербайджанского плена в ходе агиткампании в Гегаркуникской области.
"Ребята через Красный мост из Азербайджана въехали в Грузию, а потом через Баграташен в Армению", - сообщил он, добавив, что существенный вклад в вопрос возвращения пленных внесли США и ЕС.
"Два дня назад я встретился с и.о. заместителя госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии Филипом Рикером, который заявил, что по поручению госсекретаря США Энтони Блинкена у него есть миссия в эти дни обеспечить прорыв в вопросе возвращения пленных, если мы готовы к сотрудничеству. В результате действенных усилий, в том числе премьер-министра Грузии Ираклия Гарибашвили, партнеров из ЕС наши 15 пленных вернулись в Армению", - сказал Пашинян.
Ранее появилась информация, что пленных вернули в обмен на карты полей, заминированных в районе Акна. По мнению экспертов, эти карты имеют существенное значение для Азербайджана и их можно был обменять по меньшей мере на всех пленных.