Նույնիսկ ընտանիքներում են կիսվել, բարեկամներն իրար հետ չեն խոսում. Չի կարելի ներքաղաքական լարվածությունն այս աստիճանի հասցնել. Քոչարյան 06/11/2021   12:08  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Ես հետ գալու որևէ ցանկություն չեմ ունեցել, որովհետև այս վիճակում երկրի ղեկը ստանձնելը չափազանց մեծ պարտավորություն է։ Ինձ համար երկու անգամ նման իրավիճակներից պատվով դուրս գալը նշանակում է ռիսկի տակ դնել իմ համբավը։ Եղվարդում քաղաքացիների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Երրորդ անգամ մտնում ենք սրա տակ, ուրեմն պետք է ևս մեկ անգամ պատվով դուրս գանք։ Ինձ համար սա լինել-չլինելու հարց է լինելու։ Այնպիսի մթնոլորտ է ստեղծվել, որ նույնիսկ ընտանիքներում են կիսվել։
Բարեկամներն իրար հետ չեն խոսում։ Չի կարելի ներքաղաքական լարվածությունն այդ աստիճանի հասցնել։ Մենք գալիս ենք հանգստություն բերելու համար։ Մենք լաչառ չենք, գոռգոռալ չենք սիրում, բայց մենք 24 ժամ աշխատելու ընդունակություն ունենք։ Մի վատ բնավորություն ունենք, ուրիշներին էլ ենք աշխատացնում։ Հիմա ով չի ուզում աշխատանքով երկիրն առաջ տանի, հաստատ մեզ ձայն չի տա»,-նշեց Ռոբերտ Քոչարյանը։
11:40 11/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրտերկրից ներդրումները Հայաստան փակվել են. Մեր կաշվի վրա ենք զգացել. Վահե Հակոբյան
18:32 10/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայաստան» դաշինքը վաղը Էրեբունիում հանրահավաք կանցկացնի
18:12 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Գերիների հարցով Ադրբեջանի վրա ճնշումն էապես մեծացնելու ենք. Քոչարյան
17:29 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Անեկդոտ չպատմես, կծեծեն. «Հայաստան» դաշինքի անդամներն Ապարանում են
13:20 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հիստերիայի մեջ է, ինչն օժանդակվում է նաև ոգելից խմիչքներով. Վահե Հակոբյան
13:17 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Ռոբերտ Քոչարյանն ու Վահե Հակոբյանը Թալինում հանդիպում են բնակիչների հետ
12:48 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Ռոբերտ Քոչարյանը և Վահե Հակոբյանն այցելել են Արագածոտնի արևային էլեկտրակայան

Даже в семьях разлад, нельзя нагнетать внутриполитическую напряженность до такой степени - Кочарян 06/11/2021 12:45 | Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент РА, кандидат в премьер-министры от блока “Армения” Роберт Кочарян на встрече с избирателями в Егварде заявил, что у него было никакого желания возвращаться, потому что брать на себя руководство страной в ее нынешнем состоянии – это чрезмерно большое обязательство.
По его словам, для него, когда он уже дважды выходил из подобной ситуации с честью, в третий раз идти на это – значит рисковать своей репутацией.
“Мы идем на это в третий раз, значит должны и в третий раз с честью выйти из сложившейся ситуации. Для меня это сродни вопросу “быть или не быть”. Сложилась такая атмосфера, что даже в семьях разлад. Родственники не разговаривают друг с другом. Нельзя нагнетать внутриполитическую напряженность до такой степени. Мы идем, чтобы принести спокойствие. Мы не склочники, мы не любим кричать, но мы обладаем способностью работать 24 часа в сутки. У нас одна плохая черта: мы заставляем и других работать. Тот, кто не хочет трудиться и способствовать прогрессу в стране с, тот свой голос за нас не отдаст”, - отметил Роберт Кочарян.