Գարշելի և ամոթ է դրա մասին խոսելը. Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ Փաշինյանի որդուն գերիների հետ փոխանակելու մասին 06/10/2021   15:25  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Գարշելի և ամոթ է դրա մասին խոսելը, այդ սենտիմենտալ հնդկական կինոյի տեսարանները։ Մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի՝ իր որդուն գերիների հետ փոխանակելու առաջարկին։
«Ռազմագերիների վերադարձը, սահմանների չճշտվածությունը խնդիրներ են, որոնք պետք է լուծի Հայաստանի իշխանությունը Ռուսաստանի և Ադրբեջանի հետ։ Հիմա ես ինչ էլ ասեմ, որևէ փաստ չունեմ, որ դա ինչ-որ ձևով կարող է լուծվել։ Հայաստանում պետք է ստեղծվի մի նորմալ կառավարություն, որը կարողանա արժանապատիվ կերպով համագործակցել իր գործընկերների ու հակառակորդների հետ»,-ասաց Լևոն Տեր-Պետրոսյանը։
15:22 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Ռուսները մտադիր չեն Ղարաբաղից հեռանալ. Սխալ պատկերացում կա 95 տոկոսի մոտ. Լևոն Տեր-Պետրոսյան
15:04 10/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Եթե էդքան ուժեղ եք, կարող եք գնալ գրավել, բայց փոխել հնարավոր չէ․ ՀՀ առաջին նախագահը՝ սովետական սահմանների մասին

“Отвратительно, стыдно говорить об этом”: Тер-Петросян о предложении Пашиняна обменять сына на пленных 06/10/2021   15:49  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Отвратительно, стыдно говорить об этом, про эти сентиментальные сцены индийского кино. Так первый президент Армении Левон Тер-Петросян отреагировал на предложение и.о. премьера РА Никола Пашиняна обменять своего сына на армянских пленных.
“Возвращение военнопленных, уточнение границ – это проблемы, которые должна решить власть Армении вместе с Россией и Азербайджаном. Что бы я сейчас ни сказал, у меня нет ни одного факт, что это может каким-то образом решиться. В Армении должно функционировать нормальное правительство, которое сумеет достойным образом взаимодействовать со своими партнерами и противниками”, - сказал Левон Тер-Петросян.