Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար 06/10/2021 13:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 10-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար՝ ազատվելով ԱՀ կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահի պաշտոնից։ Այս մասին հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Նույն օրը Արցախի ղեկավարն աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին։ Իր խոսքում նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ կադրային այս որոշումը պայմանավորված է Կարեն Շահրամանյանի անցած ճանապարհով, պետական կառավարման ոլորտում ունեցած մեծ փորձով, մասնագիտական գիտելիքներով և մարդկային որակներով՝ հույս հայտնելով, որ հետպատերազմյան բարդ շրջանում նա այս պաշտոնում ևս կանի առավելագույնը պետական համակարգի արդյունավետ աշխատանքի կազմակերպման համար։
Հարությունյանի խոսքով՝ այս փուլում խնդիրներն ու անելիքները շատ են, և Կարեն Շահրամանյանը կշարունակի իրականացնել իր լիազորությունները՝ որպես 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով նյութական վնաս կրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց աջակցության պետական հանձնաժողովի, ինչպես նաև Բնակարանային հարցերի համակարգման հանձնաժողովի նախագահ։

Араик Арутюнян назначил нового руководителя аппарата президента Арцаха 06/10/2021   13:54  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 10 июня подписал указ, согласно которому Карен Шахраманян назначен руководителем аппарата президента и освобожден от должности председателя Комитета кадастра и управления государственным имуществом. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
В тот же день глава государства представил сотрудникам аппарата новоназначенного руководителя. В своем слове президент Арутюнян отметил, что это кадровое решение обусловлено путем, пройденным Кареном Шахраманяном, его опытом в сфере государственного управления, профессиональными знаниями и человеческими качествами, выразив надежду, что в сложный поствоенный период он также сделает все возможное для организации эффективной работы государственной системы.
По словам президента, в этот период очень много проблем и задач, поэтому Карен Шахраманян продолжит осуществлять также свои полномочия председателя Государственной комиссии по содействию физическим и юридическим лицам, понесшим материальный ущерб в результате войны, развязанной против Республики Арцах 27 сентября 2020 года, равно как и Комиссии по координации жилищных вопросов.На встрече принял участие также госминистр Артак Бегларян.
11:40 10/06/2021  |  Лента новостейРоссийские миротворцы обеспечивают безопасность при проведении сельскохозяйственных работ в Арцахе
13:01 09/06/2021  |  Карабахский конфликтСергей Лавров высказался о статусе Арцаха
10:39 03/06/2021  |  Лента новостейРоссийские миротворцы в Арцахе отрабатывают отражение возможного нападения на наблюдательный пост