Ռուստամ Մուրադովը բանակցություններ է վարում ադրբեջանական կողմի հետ՝ պահանջելով մի քանի ժամվա ընթացքում վերադարձնել գերեվարված զինծառայողին 06/08/2021 17:20 | Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Արցախում ռուս խաղաղապահների հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը բանակցություններ է վարում ադրբեջանական կողմի հետ և պահանջում, որ մինչև օրվա վերջ վերադարձնեն այսօր գերեվարված զինծառայողին:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի ԱԻՊԾ նախկին փոխտնօրեն, գերեվարված շիրակցիների վերադարձի հարցով զբաղվող Բորիս Ավագյանը։
Նշենք, որ խոսքը ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, շարքային Ա. Քաթանյանի մասին է, ով Հունիսի 8-ին մառախուղի պատճառով ապակողմնորոշվելով տեղանքում, հայտնվել է Ադրբեջանի ԶՈւ վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում։

Рустам Мурадов ведет переговоры по возвращению захваченного в плена армянского военнослужащего 06/08/2021   17:35  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Командующий российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов ведет переговоры с азербайджанской стороной и требует до конца дня вернуть захваченного сегодня в плен армянского военнослужащего. Об этом  в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил бывший заместитель директора Госслужбы по ЧС Арцаха Борис Авагян, который занимается вопросом возвращения захваченных в плен ширакцев.
Отметим, что речь идет о военнослужащем-контрактнике ВС Армении А. Катаняне.
Как ранее сообщалось, 8 июня военнослужащий-контрактник N-ской воинской части ВС РА, рядовой А.Катанян, не сориентировавшись на местности из-за тумана, оказался на подконтрольной ВС Азербайджана территории.