Այդ տղայի գլխում կոնֆետից բացի ուրիշ ոչինչ չկա. Խաչատուրով 06/08/2021   12:18  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Նիկոլ Փաշինյանը խոսում է ինչ-որ կոնֆետների մասին։ Մենք գիտենք քաղցրավենիքի նկատմամբ նրա հակվածության մասին։ Այդ տղայի գլխում դրանից բացի ուրիշ ոչինչ չկա։ Գորիսում «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքի ժամանակ ասաց գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովը։
«Նրանք բանակի մասին ուրիշ ոչինչ չեն կարող ասել։ Նրանք չգիտեն, որ պատերազմից հետո բանակում ընդհանրապես ոչինչ չի եղել ո՛չ պալիգոններ, ո՛չ զենք։ Այդ ամենը եղել է հետպատերազմական տարիներին, իսկ ավելի կոնկրետ 90-ականների վերջին։ Նրանք ասում են, որ այս պատերազմում հնարավոր չէր հաղթել, դա ճիշտ չէ։ Կոպիտ սխալների շարքը հասցրեց այս վիճակին։ Ամենագլխավոր սխալն այն էր, որ զինված ուժերն ամբողջությամբ ռազմական պատրաստվածության վիճակի բերված չէին։ Եթե պատրաստված լինեին, դիրքերը, զենքերը պատշաճ տեղերում լինեին, պատերազմի սկիզբն այլ կերպ կընթանար»,-նշեց Յուրի Խաչատուրովը՝ ընդգծելով, որ նույնիսկ երեք տարում թուլացած բանակը կարող էր հաղթանակ տանել։
Յուրի Խաչատուրովը նկատեց՝ նոր ղեկավարները, որոնք իշխանության կգան, նրանք ամենից շատը չեն ուզում նոր պատերազմ, քանի որ գիտեն՝ դա ինչ է, նրանք կորցրել են իրենց ընկերներին և ամեն ինչ կանեն, որ պատերազմ չլինի։
«Ամենից շատ չեմ սիրում դավաճաններին և վախկոտներին։ Վստահ եմ, որ մենք կհաղթենք, իշխանությունը կփոխվի և որ Հայաստանում կա ապագա, ուղղակի պետք չէ իշխանափոխությունից հետո շտապել, պետք է համբերությամբ զինվենք, ջանասիրաբար աշխատենք և աստիճանաբար դուրս գալ այս ծանր վիճակից»,-ասաց Յուրի Խաչատուրովը։
18:58 07/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Նիկոլն այսօր փրկվելու մեկ շանս ունի՝ պահպանի իր իշխանությունը, և ամեն ինչ կանի, որ վերարտադրվի. Ռուստամյան
18:52 07/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Ընտրողը պետք է որոշի Նիկոլի՞ն է ուզում փրկել, թե՞ մեր երկիրը. Ռուստամյան
18:28 07/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Որևէ ընտրության ժամանակ տեսե՞լ եք, որ ոստիկանները 20 հոգով վազեն քաղաքացու հետևից, որ ծեծեն. Վարդևանյան
17:51 07/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎտանգված է բնակիչների կյանքը. Գեղամասար համայնքի ղեկավարը իրավիճակից դուրս գալու համար կոչ է անում ընտրել «Հայաստան» դաշինքին

Экс-глава Генштаба Армении Юрий Хачатуров назвал главную ошибку, которая привела к поражению в войне 06/08/2021 12:36 | Досрочные парламентские выборы-2021
Никол Пашинян говорит о каких-то конфетах, мы знаем о его пристрастии к сладкому; в голове у этого парня нет ничего, кроме этого. Об этом заявил бывший генсек ОДКБ, бывший начальник Генштаба ВС Армении Юрий Хачатуров, , выступая перед гражданами в Горисе.
“Им больше нечего сказать об армии. Они не знают, что после войны в армии ничего не было: ни полигонов, ни оружия. Все это было создано уже в послевоенные годы, а конкретнее – в конце 90-ых.Они утверждают, что в этой войне невозможно было одержать победу”, - сказал Хачатуров.
По его словам, к поражению привела серия грубых ошибок, которая довела до поражения.
“Самая главная ошибка заключается в том, что Армия обороны так и не были приведена в полную боевую готовность. Если бы она была приведена в полную боевую готовность, заняла бы все позиции и рубежи, если все войска были рассредоточены, в казармах не было бы людей, в парках не было бы техники, то начало было бы совсем другим", - считает Хачатуров.
По его мнению, даже ослабленная за последние три года армянская армия могла бы одержать победу или в самом худшем случае или остановить продвижение противника на дальных рубежах армянской границы.
Юрий Хачатуров отметил, что новые руководители, которые придут к власти, они больше всех войны не хотят, так как знают, что такое война, они теряли своих друзей и сделают все, чтобы не было войны.
“Больше всего в жизни я не люблю предателей и трусов... Я уверен, что мы победим, власть сменится и что в Армении есть будущее. Просто после того, как сменится власть, не надо торопиться, надо набраться терпения, упорно работать и постепенно выходить из этого тяжелого положения”, - сказал Юрий Хачатуров.