Վանեցյանն ու Քոչարյանը ընտրություններում կարող են հաղթել Փաշինյանին. Սոցհարցման արդյունքներ 06/07/2021 14:10 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Սոցհարցման արդյունքներով ընդդիմությունը ռեալ շանսեր ունի իշխանության գալու։ «Ինտեր ակցիա» ընկերությունը հայաստանյանյան գործընկերների հետ Հայաստանում իրականացրած հետազոտության արդյունքներով՝ ՀՀ ընտրողների 21, 8% -ն առաջիկա ընտրություններում պատրաստվում է քվեարկել Նիկոլ Փաշինյանի՝ «Քաղաքացիական Պայմանագիր կուսակցության» օգտին, 17,8 տոկոսը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան», իսկ 9,5 տոկոսը՝ Արթուր Վանեցյանի ղեկավարած «Պատիվ ունեմ» դաշինքի օգտին
Հարցվածների 5,1%-ը հայտնել են, որ քվեարկելու են Գագիկ Ծառուկյանի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության, 4,1%-ը՝ Էդմոն Մարուքյանի «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության օգտին։
Հարցվածների՝ 1,7% -ը իրենց քվեն պատրաստվում են տալ «Սասնա Ծռեր» կուսակցությանը, Լևոն Տեր-Պետրոսյանի «Հայ Ազգային Կոնգրես» կուսակցություն օգտին պատրաստ են քվեարկել հարցվածների 1,2%: Մնացած կուսակցությունները հավաքել են մեկ տոկոսից պակաս:

Ванецян и Кочарян могут победить Пашиняна на выборах - итоги опроса 06/07/2021   14:25  |  Досрочные парламентские выборы-2021
У оппозиции Армении есть реальные шансы прийти к власти. Об этом свидетельствуют результаты соцопроса, проведенного в Армении компанией “Интер акция” совместно с армянскими коллегами.
Согласно результатам, 21% опрошенных собирается голосовать за партию “Гражданский договор” во главе с Николом Пашиняном, 17,8% отдает предпочтение блоку “Армения”, возглавляемому вторым президентом РА Робертом Кочаряном. 9,5% намерены проголосовать за блок “Честь имею” во главе с Артуром Ванецяном. 5,1% респондентов высказались в пользу партии “Процветающая Армения” Гагика Царукяна и  4,1% - за “Просвещенную Армению” Эдмона Марукяна.
1,7% опрошенных готовы отдать свой голос партии “Сасна црер”. Что касается партии “Армянский национальный конгресс” во главе с первым  президентом Армении Левоном Тер-Петросяном, то за нее намерены голосовать 1,2% респондентов.  Остальные партии набрали меньше одного процента голосов.