Եթե ունենար արժանապատվություն, պետք է ինքնասպան լիներ. Սերժ Սարգսյան 06/06/2021 23:31 | Քաղաքական
Պատերազմն ինձ համար ամենաատելի բանն է կյանքում: Երբեք չեմ ցանկացել, որ որևէ տեղ ոչ միայն պատերազմ, այլ նույնիսկ մարտական գործողություններ լինեն: Բայց, ով սարսափում է մարտական գործողություններից, արդյունքը սա է լինում: Այսօր 6-ին վերցրեցին, վաղը 16-ին կվերցնեն, մյուս օրը՝ 36-ին: Այս մասին այսօր` հունիսի 6-ին, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ քաղաքում «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ակտիվի և բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Եթե նա ունենար մի փոքր արժանապատվություն՝ պետք է ինքնասպան լիներ: Ես երդվում եմ, եթե ես լինեի գերագույն գլխավոր հրամանատար ու էսպիսի վիճակ լիներ, ես ինձ ուղղակի կգնդակահարեի:
Ում է պետք էդպիսի կյանքը. 5000 մարդու մահ խղճիդ, չհաշված՝ կորոնավիրուսի 5000-ը: Ջախջախված զորք, ադրբեջանցին ուղղակի ծաղրում է, ասում է «արա, դու ո՞վ ես, որ ես քեզ հաղթած լինեմ, ես հաղթել եմ...» դե գիտեք՝ ազգանուններ է ասում»,- ասել է Սերժ Սարգսյանը:

Если бы Пашинян имел хоть немного достоинства, то должен был покончить с собой – Серж Саргсян 06/07/2021   09:28  |  Политика
Третий президент Армении Серж Саргсян накануне встретился с избирателями в Джермуке.
"Война – самая ненавистная вещь для меня. Я никогда не хотел, чтобы где-либо не только не было войны, но и боевых действий. Но тот, кто ужасается боевых действий, тот получает такой результат. Сегодня забрали шестерых, завтра захватят 16 человек, послезавтра - 36", - сказал Саргсян на встрече с избирателями.
По его словам, если бы он(Никол Пашинян - Прим.ред.) имел хоть немного достоинства, то он должен был покончить с собой.
"Я клянусь, если бы я был верховным главнокомандующим, и ситуация оказалась бы такой, я бы просто застрелился. Кому нужна такая жизнь? На твоей совести гибель 5 тысяч человек, не считая еще 5 тыс. от коронавируса…" - заявил Серж Саргсян.