ԿԸՀ-ն կոչ է անում քաղաքական ուժերին հրապարակային ելույթներում և ցանկացած խոսքում բացառել վիրավորանքը, ատելությունը 06/07/2021 10:59 | Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բոլոր կուսակցություններին (կուսակցությունների դաշինքներին), ընտրողներին և ընտրական գործընթացների բոլոր մասնակիցներին կոչ է անում խստագույնս պահպանել ՀՀ ընտրական օրենսգրքի պահանջները: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ԿԸՀ մամուլի ծառայությունը։
«Հրապարակային ելույթներում և ցանկացած խոսքում, սոցիալական ցանցերում, քաղաքական և քարոզչական միջոցառումներին բացառել վիրավորանքը, ատելությունը, թշնամանքի սերմանումը, բռնության կամ ատելության խոսքն ու քարոզը»,–ասվում է ԿԸՀ հայտարարության մեջ:

ЦИК Армении в день начала агиткампании призвала политсилы воздержаться исключить оскорбления в своих выступлениях 06/07/2021   12:01  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Центральная избирательная комиссия призывает все партии(блоки партий), избирателей и всех участников избирательного процесса неукоснительно соблюдать требования Избирательного кодекса Армении. Об этом говорится в заявлении ЦИК Армении, распространенном в понедельник.
Напомним, сегодня, 7 июня, стартует агиткампания перед внеочередными парламентскими выборами, намеченными на 20 июня 2021 года.
"В публичных выступлениях и в любом слове, соцсетях, во время политических и предвыборных мероприятий исключить оскорбления, ненависть, разжигание вражды, риторику и пропаганду насилия и ненависти", - говорится в заявлении ЦИК.