Յուրաքանչյուր մեր հայրենակցի տուն պետք է մտնի հույսի և արժանապատվության գաղափարը. Քոչարյան 06/07/2021 10:54 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը հանդես է եկել կոչով` ուղղված իր թիմակիցներին, համակիրներին և քաղաքացիներին։
«Իմ կոչը թիմակիցներին, դաշինքի համակիրներին և մեր բոլոր քաղաքացիներին՝ քարոզարշավի մեկնարկին
1. Քարոզարշավի ընթացքում կենտրոնանալ մեր ծրագրի բովանդակության վրա։ Մեր ծրագիրն ունի երկրի վերելքի հսկայական պոտենցիալ։
2. Վարակենք մարդկանց պոզիտիվ տրամադրությամբ, յուրաքանչյուր մեր հայրենակցի տուն պետք է մտնի հույսի և արժանապատվության գաղափարը։
3. Մոռացե´ք գործող իշխանությունը, այն չկա մեր օրակարգում, կենտրոնացեք անելիքների վրա, ապագայի վրա։
4. Մի´ տրվեք որևէ սադրանքի։ Ակնհայտ է, որ գործող իշխանության մի նեղ խումբ ցանկանում է անել ամեն ինչ՝ ներքին լարվածություն ու նույնիսկ բախումներ հրահրելու համար։ Սա այդ մարդու միակ կարողությունն է, իսկ անխուսափելի պարտության հեռանկարը նրանց դրդում է գնալ անօրինականությունների։
5. Հարգանքով վերաբերվեք բոլոր ուժերին. բոլոր այն ուժերը, որոնք պայքարում են Հայաստանում պարտության էջը փակելու համար, մեր գործընկերներն են։
6. Համբերատար խոսեք մեր հայրենակիցների հետ. այդ մարդիկ երեք տարի գտնվել են իշխանական տոտալ քարոզի և օտար ուժերի՝ երկիրը քանդող քարոզչության ազդեցության տակ։
7. Կոչ եմ անում պետական համակարգի աշխատողներին. ձեր ճնշող մեծամասնությունը հայրենասեր ու պրոֆեսիոնալ մարդիկ են, և մենք միասին աշխատելու ենք մեր երկրում արժանապատիվ խաղաղության, տնտեսության զարգացման և համահայկական վերելքի համար։ Չվախենաք, չզիջեք որևէ սպառնալիքի տակ։
8. Կոչ եմ անում ուժային կառույցների աշխատողներին. պահպանեք զգոնություն, սառնասրտություն, մի´ կատարեք հեռացող իշխանության ապօրինի հրամանները, կատարեք բացառապես ձեր ծառայողական պարտականությունները։
9. Իմ թիմակիցների և ցանկացած քաղաքացու նկատմամբ ճնշումները, սպառնալիքները, ահաբեկման փորձերը չեն մնալու անպատիժ։ Բոլորը հատ-հատ պատասխան են տալու օրենքի առաջ։
10. Այս ընտրություններում հարցը շատ պարզ է՝ հաղթելու է հույսը, վերելքի հեռանկարը, արժանապատիվ խաղաղության գաղափարը։ Ընդամենը 14 օր հետո մենք Հայաստանում բացելու ենք նոր էջ։
Մենք անպայման ունենալու ենք անվտանգ սահմաններ, անպայման ունենալու ենք կայուն խաղաղություն և արժանապատիվ կեցվածք տարածաշրջանում, մենք անպայման ունենալու ենք աշխատող ու զարգացող պետություն։

Роберт Кочарян с призывом обратился к членам команды, сторонникам блока “Армения” и всем гражданам 06/07/2021   11:54  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент Армении, лидер альянса “Армения” Роберт Кочарян на старте агитационной кампании к выборам в Национальное Собрание с призывом обратился к членам команды, сторонникам альянса и всем гражданам:
“1. В ходе избирательной агитационной компании сконцентрироваться на содержании нашей Программы. Наша Программа обладает огромным потенциалом для подъема страны.
2. Заразим людей позитивными настроениями – в дом каждого нашего соотечественника должна войти идея надежды и достоинства.
3. Забудьте действующую власть – её нет в нашей повестке. Сконцентрируйтесь на том, что предстоит сделать, на будущем.
4. Не поддаваться ни на какие провокации. Очевидно, что узкая группа действующей власти хочет сделать всё, чтобы спровоцировать внутреннюю напряжённость и даже столкновения. Такова единственная способность этого человека, а перспектива неизбежного поражения побуждает их идти на беззакония.
5. С уважением относиться ко всем силам: все те силы, которые борются за то, чтобы закрыть страницу поражения в Армении – наши партнёры.
6. Терпеливо говорить с соотечественниками: эти люди три года находились под влиянием тотальной властной агитации и проводимой внешними силами разрушающей страну пропаганды.
7. Призываю сотрудников государственной системы: подавляющее большинство из вас патриотичные и профессиональные люди, и мы вместе будем работать для обеспечения в нашей стране достойного мира, развития экономики и всеармянского подъёма. Не бойтесь, не уступите ни перед какими угрозами.
8. Призываю сотрудников силовых структур: сохранять бдительность, хладнокровие, не выполнять незаконные приказы уходящей власти, выполнять исключительно свои служебные обязанности.
9. Давление, угрозы, попытки устрашение в отношении членов моей команды и любого гражданина не останутся безнаказанными. Все по одиночке будут держать ответ перед законом.
10. На этих выборах вопрос очень ясен – победит надежда, перспектива подъёма, идея достойного мира. Всего через 14 дней мы в Армении откроем новую страницу.
У нас обязательно будут безопасные границы, у нас обязательно будет устойчивый мир и достойный облик в регионе, у нас обязательно будет работающее и развивающееся государство.