Անհայտ ծագման մարդիկ են, նրանք պետք է հայտնվեն նույն տեղում, որտեղից դուրս են եկել. Արթուր Վանեցյան 06/04/2021   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սրանք մարդ չեն, սրանք կենսագրություն չեն ունեցել, չունեն անցյալ, չեն ունենալու ապագա, իսկ ներկան լինելու է ամոթալի,- հայտարարել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Արթուր Վանեցյանը՝ խոսելով ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանի գրառման մասին։
Նշենք, որ գործող իշխանություններ ներկայացուցիչ հանդիսացող Ա.Թորոսյանը նախօրեին իրեն թույլ էր տվել անհարգալից արտահայտություններ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հասցեին՝ նրան դիմելով «ընկեր Ռոբ»։
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախ մեկնելու ճանապարհին Տիգրան Աբրահամյանի հետ քննարկելով վերջին իրադարձություններն ու Արսեն Թորոսյանի գրառումը՝ Վանեցյանն ընդգծել է, որ այդ մարդիկ անհայտ ծագման են, որոնք չեն ունեցել անցյալ ու չեն ունենալու նաեւ ապագա ու պետք է անպայման իրենց տեղը ցույց տրվի։
«Ով է ճանաչել իրենց մինչև պաշտոն ստանալը, իրենք ո՞վ են եղել։ Անհայտ ծագման մարդիկ են, Արցախը հանձնած և այսօր Արցախն ազատագրած մարդկանց են փնովում, փորձում քննադատել»,- ասել է Ա.Վանեցյանն ու ավելացրել. «Սրանք մարդ չեն, սրանք կենսագրություն չեն ունեցել և սրանց տեղը պետք է անպայման ցույց տրվի, նրանք պետք է հայտնվեն նույն տեղում, որտեղից դուրս են եկել։ Իսկ իրենք չունեն անցյալ, չեն ունենալու ապագա, իսկ ներկան լինելու է ամոթալի»։
12:50 04/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԳալիս է պաշտպանված և լավ ապրող Սյունիքի ժամանակը. Վանեցյան
13:52 03/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎանեցյանի հետ եղել ենք հեղափոխական թիմում և միասին արժեքներ ենք կիսում. Թագուհի Թովմասյան
00:08 02/06/2021  |  ՔաղաքականՎանեցյանն առաջինն ընդվզեց եւ եթե նրա նման 7-8 հոգի ասեին՝ կանգ առ, այսօր նման ողբերգական վիճակի մեջ չէինք հայտնվի. Սերժ Սարգսյան
22:41 31/05/2021  |  ՔաղաքականԱնվտանգ երկիր ունենալու կարևոր նախապայման է Փաշինյանին իշխանությունից հեռացնելը. Վանեցյան
21:13 30/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետական պաշտոնի հավակնող անձինք պարտադիր պետք է բժշկական ստուգում անցնեն ալկոհոլիզմի, թմրամոլության և հոգեկան շեղումների տեսանկյունից. Վանեցյան

“Люди неизвестного происхождения”: Ванецян раскритиковал Торосяна за запись в адрес Кочаряна 06/04/2021 15:36 | Лента новостей
Они не люди, у них не было биографии и прошлого, не будет и будущего, а настоящее будет постыдным, заявил председатель партии “Отечество”, кандидат в премьер-министры Армении от блока “Честь имею” Артур Ванецян, комментируя записи главы аппарата премьер-министра Арсена Торосяна.
Отметим, что представитель действующей власти А. Торосян накануне позволил себе неуважительную реплику в адрес второго президента Армении Роберта Кочаряна, обратившись к нему со словами “товарищ, Роб”.
Как передает “ФактИнфо”, обсуждая с экспертом Тиграном Абрамяном последние события по дороге в Арцах, в частности, комментируя запись Торосяна, Ванецян подчеркнул, что эти люди неизвестного происхождения, у которых не было прошлого, у которых нет будущего, и им непременно надо указать их место.
“Кто их знал до вступления их в должность. Кем они были? Это люди неизвестного происхождения, сдавшие Арцах. А теперь они принялись ругать, пытаются критиковать людей, которые освободили Арцах”, - сказал Ванецян.
“Они не люди, у них нет биографии. Им непременно надо указать их место. Они должны оказаться там, откуда вышли. У них нет прошлого, не будет будущего, а настоящее будет постыдным”, - добавил он.