Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է Ոստիկանության, ՊՆ, ԱԱԾ տարբեր տարիների բարձրաստիճան ղեկավարների և սպաների հետ 06/04/2021   10:34  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը այսօր՝ հունիսի 3-ին, հանդիպել է ոստիկանության, ՊՆ, ԱԱԾ տարբեր տարիների բարձրաստիճան ղեկավարների և սպաների հետ։
«Անկեղծ ասեմ՝ ուրախացա, որ նման հանդիպում պետք է լինի։ Սա նշանակում է, որ ուժայիններն անհանգստացած են երկրի անվտանգությամբ»,- ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը։ Նրա խոսքով՝ անվտանգության ծառայողներն այսօր պետք է անհանսգտանան, որ ծառայության բուն գործառույթը շեղվել է։ «Ոստիկանության համար, վստահ եմ, բարդ իրավիճակ է, երբ ոստիկանության մեծ թվով աշխատակիցներ ստիպված են լինում ապահովել զուտ մեկ մարդու անվտանգությունը»,- ասել է Ռ․ Քոչարյանը։ Նախագահը նաև ողջունել է այն ոստիկաններին, ովքեր, հարգելով իրենց ուսադիրները, այս ընթացքում դուրս են եկել համակարգից։
14:12 03/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Զինվորների մասունքները լցրել են մի տեղ, թե՝ սառնարան ենք սարքելու. յոթ ամիս սառնարան ե՞ք սարքում.Ռոբերտ Քոչարյան
09:50 03/06/2021  |  ՄամուլՔոչարյանի համակիրներից բացի ես հարգում եմ նրան. «Հրապարակ»
18:36 02/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021Խոստանում ենք՝ Փաշինյանի նոպաներն առաջիկայում ավելի շատ են լինելու․ Իշխան Սաղաթելյան

Роберт Кочарян встретился с отставными офицерами полиции, Минобороны и СНБ Армении 06/04/2021   11:43  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент РА Роберт Кочарян, возглавляющий предвыборный блок “Армения”,  3-го июня встретился с отставными высокопоставленными руководителями и офицерами полиции, Минобороны, СНБ. Об этом сообщается на странице альянса в Facebook.
“Честно говоря, меня очень обрадовало, что должна состояться такая встреча. Это значит, что силовики обеспокоены безопасностью страны”,- сказал Роберт Кочарян.
По его словам, сегодня силовиков должно беспокоить отклонение от основной функции службы.
“Я уверен, что для полиции это сложная ситуация, когда большое количество ее сотрудников бывают вынуждены обеспечивать безопасность одного человека”, - отметил Кочарян.
Президент также приветствовал тех сотрудников полиции, которые из уважения к своим погонам за этот период покинули систему.