«Իդիոտկա» Լենա Նազարյանի արձագանքը՝ Թագուհի Թովմասյանի ելույթին 06/03/2021 12:19 | ԼՐԱՀՈՍ
Հիմա Հայաստանում ամենակարևոր հարցը կանեփի արտադրության ծավալների մեծացումը կամ այդ ճյուղի զարգացումը չէ։ Մենք ունենք ավելի լուրջ խնդիրներ մեր երկրի առջև ծառացած, որոնց պետք է ոչ միայն գնահատականներ տանք, այլև՝ իրականացնենք գործողություններ, որոնք միտված կլինեն այդ խնդիրների լուծմանը։ Այս մասին ԱԺ-ում ասել է անկախ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
Անդրադառնալով նահատակված զինծառայողների դիերի նկատմամբ ոչ պատշաճ վերաբերմունքին և մարմինների՝ պարկերով Աբովյանի դիահերձարանի հատակին նետված լինելու հանգամանքին՝ Թագուհի Թովմասյանը նշեց, որ դրանից ավելի զարհուրելի տեսարան դժվար էր պատկերացնել։
«Դիերը մեր թասիբն են, հատկապես՝ պատերազմի ժամանակ մարդիկ կյանք են զոհել, վիրավորվել են իրենց, ընկերներին նույնիսկ զոհաբերել են, բայց իրենց ընկերոջ դիակը հանել են, որ հանկարծ չմնա, չպղծվի, ոչ պատշաճ վերաբերմունքի չարժանանա և հիմա ստացվում է, որ մենք մազապուրծ արել-բերել ենք այդ դիակները՝ պատերազմի դաշտից և այնպես ենք վարվում, որ կենդանի մարդիկ այլևս երբեք չմտածեն, որ մեր երկրի համար արժե մահանալ։ Սա շատ վատ մեսիջ է, որ կարող էր պետությունը տալ»,- նշեց Թովմասյանը՝ հավելելով, որ այդ վատ մեսիջի հետևանքը չգիտի, թե ինչը կարող է լինել, հատկապես, երբ գտնվում ենք գրեթե պատերազմական իրավիճակում։
Թովմասյանը հայտնեց, որ վերադարձել է Վարդենիսից, որտեղ ամեն վայրկյան կարող է նոր բռնկում լինեի, որովհետև պարբերաբար լինում են միջադեպեր, նույնիսկ՝ բահերի պոչով են արդեն կռվում, քանի որ չեն կրակում իրար։
«Այս պայթունավտանգ իրավիճակում ո՞րն է պետության մեսիջը, որ վաղը դուք վերածվելու եք պարկերով լցված դիակների որևէ սենյակում գցած։ Սա ամենավատ բանն է, որ կարող էր տեղի ունենալ»,- նշեց նա՝ հավելելով, որ ներողությունները բավարար չեն։

"Идиотка": Лена Назарян отреагировала на критику Тагуи Товмасян в адрес властей Армении 06/03/2021   12:54  |  Лента новостей
Вице-спикер парламента Армении Лена Назарян назвала независимого депутата Тагуи Товмасян"идиоткой".
Выступая сегодня в парламенте, Тагуи Товмасян обрушилась с критикой на власти Армении за ненадлежащее хранение останков военнослужащих.. Товмасян заявила, что более вопиющей картины сложно представить.
"Эти тела – наша честь. Ради них люди жертвовали собой, своей жизнью, своим здоровьем, теряли своих друзей, лишь бы тела их павших товарищей не оказались в руках врага, который стал бы над ними глумиться. Это очень плохой месседж со стороны государства", - сказала Товмасян.
Депутат также сообщила, что недавно вернулась из Вардениса, где в любую секунду может произойти  новая эскалация, потому что периодически происходят инциденты.
“Каков месседж государства в этой взрывоопасной ситуации? Он заключается в том, что завтра вы превратитесь в останки и заполните мешки, сваленные в какой-то комнате. Это худшее, что может произойти”, - отметила она, добавив, что извинений недостаточно.
Выступление Тагуи Товмасян не понравилось Лене Назарян. "Идиотка", - отреагировала на речь коллеги Назарян.