Ներողություն խնդրել չեմ պատրաստվում, տիկին Թովմասյանն ինքը պետք է ներողություն խնդրի. Լենա Նազարյան 06/03/2021 13:01 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ փոխխոսնակ Լենա Նազարյանն Ազգային ժողովում «Իմ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանին «իդիոտկա» անվանելուց հետո հայտարարեց, որ ներողություն խնդրել չի պատրաստվում, հակառակը՝ Թովմասյանը պետք է ներողություն խնդրի իրենցից։
«Ներողություն խնդրել չեմ պատրաստվում, տիկին Թովմասյանն ինքը պետք է ներողություն խնդրի, որ, լինելով «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, իրականում եղել է ոչ թե թիմի և «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ, այլ՝ իր թերթի թղթակից և խմբակցության նիստերին մասնակցել է բացառապես էդ նպատակով։ Թող Թագուհի Թովմասյանը ներողություն խնդրի, որ եկել է մեր խմբակցություն, մեր ցուցակ, առաջին իսկ հարմար պահին մեր երեսին դուռը շխկացնելու համար, հաջորդ ցուցակ գնալու համար, այնտեղից օգուտները ստանալու և երևի հաջորդ ցուցակ անցնելու համար», - հայտարարեց Նազարյանը։
ԱԺ փոխխոսնակը հայտնեց նաև, որ Թովմասյանը պատերազմի պարտությունից հետո դուրս է եկել խմբակցությունից և հայտարարում է, որ իշխող ուժինն է պատասխանատվությունը, այն դեպքում, երբ ամբողջ պատերազմի ընթացքում նա նույնպես եղել է խմբակցության անդամ և հարմար պահի դուրս եկել։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Թովմասյանը խորհրդարանի իր ելույթում քննադատեց իշխանության ներկայացուցիչների վերաբերմունքը և դիրքորոշումը` պարկերում ու նկուղում հայտնված զինվորականների դիերի դեպքի վերաբերյալ, ինչին ի պատասխան Նազարյանը ցածրաձայն ասաց` «իդիոտկա»։

“Госпожа Товмасян сама должна просить прошения”: Лена Назарян не собирается извиняться за “идиотку” 06/03/2021   13:24  |  Лента новостей
Вице-спикер парламента Армении Лена Назарян заявила, что не собирается извиняться перед депутатом Тагуи Товмасян, которую назвала ее “идиоткой”. Напротив, по ее словам, Товмасян должна извиниться у них.
“Я не собираюсь извиняться. Госпожа Товмасян сама должна просить прощения за то, что она, будучи членом фракции “Мой шаг”, была в действительности не членом команды и фракции, а корреспондентом своей газеты и участвовала в заседаниях фракции исключительно с этой целью. Пусть Тагуи Товмасян приносит извинения за то, что явилась в нашу фракцию, попала в наш список, чтобы при первой же удобной возможности хлопнуть перед нами дверью и перекочевать в другой список, выгадать оттуда свое и, видимо, перейти в другой список”, - заявила Назарян.
Вице-спикер НС Армении также сообщила, что после поражения в войне Товмасян покинула ряды фракции и заявила об ответственности правящей силы в том случае, когда на протяжении всей войны она тоже была членом фракции, но при удобном случае покинула ее.