Միջանցք բառը կիրառելը հանցագործություն է. Քոչարյան 06/02/2021   11:54  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
Մենք ընդհանրապես չպետք է միջանցք բառն օգտագործենք։ Այս մասին Շիրակի մարզ կատարած այցի ժամանակ ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Երբ օգտագործում ենք միջանցք բառը, ոնց որ ասում ենք, որ ինչ-որ մի կտոր մերը չէ։ Մեր տարածքում ի՞նչ միջանցք։ Միջանցք բառն օգտագործում են ադրբեջանցիները, որովհետև իրենք այդտեղ դիտում են միջանցքի հնարավորություն։ Դրա համար չպետք է ասենք երկաթուղին չպետք է բացվի, թող բացվի, բայց միջանցք բառն ուղղակի հանցագործություն է կիրառել»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Վերջինս նշեց, որ պետք է խոսեն առանց նախապայմանների ճանապարհների բացման մասին, բայց ոչ երբեք միջանցքի մասին։
21:28 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը պատմել է , թե ինչու է մերժել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի՝ միասին ընտրությունների գնալու առաջարկը

Роберт Кочарян: употребление слова “коридор” просто преступление 06/02/2021   12:32  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Мы не должны вообще употреблять слово “коридор”, заявил второй президент Армении Роберт Кочарян в ходе своего визита в Ширакскую область.
“Когда мы употребляем слово “коридор”, будто говорим, что какой-то отрезок не наш. Какой еще коридор на нашей территории? Слово “коридор” употребляют азербайджанцы, поскольку рассматривают его возможность. Поэтому мы не должны говорить, что железная дорога не должна открыться. Пусть открывается, но употребление слова “коридор” просто преступление”, - сказал Роберт Кочарян.
Он отметил, что следует говорить об открытии дорог без предусловий, но никогда не должна идти речь о коридоре.