Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինը 06/01/2021   11:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը: Ուղերձում նշված է.
Ընդունեք ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ։
Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունները շատ հաջող են զարգանում: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետայսու ևս հնարավորինս կամրապնդենք երկկողմ դաշնակցային հարաբերությունները՝ ի նպաստ մեր բարեկամական ժողովուրդների, ի շահ Անդրկովկասյան տարածաշրջանում խաղաղության, անվտանգության և կայունության ամրապնդման։
Անկեղծորեն ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն և հաջողություն»։
14:15 17/05/2021  |  Միջազգային լրահոսԱկտիվ ջանքեր են գործադրվում լարվածությունը լիցքաթափելու եւ իրավիճակը շտկելու համար. Պեսկով
14:07 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը Պուտինից օգնություն չի խնդրել. Պեսկով
17:42 07/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը պլանավորում է Պուտինի հետ քննարկել Հայաստանում նոր ատոմակայան կառուցելու հնարավորությունը
17:35 07/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ հակամարտության գոտում առեւտրային, տնտեսական և տրանսպորտային ուղիների վերականգնումը Հայաստանին զարգացման նոր հնարավորություններ կտա.Պուտին
16:34 07/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔիչ առաջ մեկնարկեց Նիկոլ Փաշինյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը.խոսնակ
08:28 07/04/2021  |  Մամուլ«Այսօրվա հանդիպումով Փաշինյանը փորձելու է ստանալ Ռուսաստանի վստահությունը»․ «Ժողովուրդ»
16:37 05/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊուտինն ու Փաշինյանը ապրիլի 7-ին կքննարկեն տրանսպորտային կապերի վերականգնման և Եվրասիական ինտեգրման շուրջ փոխգործակցության հեռանկարները

“Отношения между Россией и Арменией развиваются весьма успешно”: Путин поздравил Пашиняна с днем рождения 06/01/2021   11:47  |  Лента новостей
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание исполняющему обязанности премьер-министра Республики Армения Николу Пашиняну в связи с днем его рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении. В послании, в частности, говорится:
Примите самые теплые поздравления по случаю Вашего дня рождения.
Отношения между Россией и Арменией развиваются весьма успешно. Уверен, что совместными усилиями мы будем и впредь всемерно укреплять двусторонние союзнические связи – на благо наших дружественных народов, в интересах обеспечения мира, безопасности и стабильности в Закавказском регионе.
Искренне желаю Вам крепкого здоровья, счастья, благополучия и успехов”.
17:06 24/04/2021  |  Лента новостейСтали известны новые подробности разговора Пашиняна и Путина
15:00 24/04/2021  |  Лента новостейПашинян переговорил по телефону с Путиным
00:14 08/04/2021  |  Лента новостейПашинян выразил удовлетворение встречей с Путиным и назвал ее продуктивной
18:10 07/04/2021  |  Лента новостейПашинян надеется обсудить с Путиным "некоторые нюансы" военного сотрудничества