Երկու շաբաթ առաջ ենք իմացել, որ մրգի սառնարաններում մարմիններ է եղել պահված.անհետ կորածի հարազատ 05/31/2021   13:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երկու շաբաթ առաջ ենք իմացել, որ մրգի սառնարաններում մարմիններ է եղել պահված :Այս մասին ակցիայի ժամանակ լրագրողներին հայտնել է անհետ կորած համարվող զինվորներից մեկի հարազատ Արսեն Ղուկասյանը.
«Կամ թաքցրած են, կամ այդպես են անում, որ ծնողները տեղյակ չլինեն դրա մասին, չգնան, չտեսնեն՝ ինչքան մարմին կա, որ հետո էլ ՝ 200-ով կամ 10-ով, 20-ով տան, - ասաց Ղուկասյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ անհետ կորած ու գերեվարված զինծառայողների ծնողները փակել են Հերացի փողոցը։ Զինծառայողներից մեկի հարազատը՝ Արսեն Ղուկասյանն ուղիղ եթերում հայտարարեց 200 մարմին անհայտ տեղում է եղել ու հիմա մարմիններ են ի հայտ գալիս:

Две недели назад мы узнали, что в холодильниках для фруктов хранятся тела погибших на войне - Гукасян 05/31/2021 14:23 | Лента новостей
Две недели назад мы узнали, что в холодильниках для фруктов хранятся тела погибших на войне. Об этом в ходе акции сообщил журналистам родственник одного из без вести пропавших военнослужащих Арсен Гукасян.
“Либо скрывают, либо так говорят, чтобы родители не знали об этом, чтобы не шли туда и не увидели, сколько там тел, чтобы потом выдать 200 или 10, 20 тел”, - сказал Гукасян.
Сегодня родители без вести пропавших и пленных военнослужащих перекрыли улицу Гераци в Ереване. Родственник одного из военнослужащих Арсен Гукасян в прямом эфире сообщил, что 200 тел находились в неизвестном месте и теперь их обнаруживают в “разных местах, где они хранились".