Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում թույլ տված իրավախախտումները շատ են.Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է իրավաբան-գիտնականների, փաստաբանների հետ 05/31/2021   13:39  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հանդիպել է իրավաբան-գիտնականների, փաստաբանների, նախկին իրավապահների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական էջից.
«Իրավական խնդիրները կարևոր է քննարկել այն մարդկանց հետ, ովքեր մտել են այս պայքարի մեջ։ Նախկինում կարծիք կար, որ լավ փաստաբանը նա է, ով կարողանում է պայմանավորվել դատախազի հետ։ Բայց հետո Հայաստանում ձևավորվեց այն դպրոցը, որտեղ լավ փաստաբանը նա է, ով կարողանում է պայքարել դատարանում»,- իրավաբան-գիտնականների, փաստաբանների, նախկին իրավապահների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Իմ և մի քանի նախկին պաշտոնյաների նկատմամբ հարուցված, այսպես կոչված՝ մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակում թույլ տված իրավախախտումները շատ են։ Շատերը նույնիսկ չէի նկատում ՝ խախտո՞ւմ է, թե՝ ոչ։ Փաստաբաններս էին ֆիքսում։ Չեմ թաքցնում, մի պահ ինձ մոտ որոշակի հիասթափություն կար իավաբանությունից։ Դատական նիստերի ժամանակ իրարամերժ, բայց մյուս կողմից՝ նույն բանն էին խոսում և՛ դատախազը, և՛ փաստաբանները։ Ինձ համար հայտնագործություն էր սա, ես զարմանում էի, որ սա գիտություն են անվանում։ Սա շատ ճկուն գիտություն է»,- ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահը։
21:28 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանը պատմել է , թե ինչու է մերժել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի՝ միասին ընտրությունների գնալու առաջարկը
21:02 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎերականգնելու ենք Գյուղատնտեսության նախարարությունը. Վահե Հակոբյան
20:49 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿվերականգնենք մեր կորցված դիրքերը միջազգային կառույցներում. Քոչարյան
20:42 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍտեղծված իրավիճակում արմատական և վճռական գործողությունների անհրաժեշտություն կա. Սաղաթելյան
20:36 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն պետք է կրկին երկրի անվտանգության հարցերով զբաղվի, ոչ թե սատանա փնտրելու հիմար հանձնարարություններով. Քոչարյան
20:15 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կանխենք ճգնաժամի հետևանքով մեր հայրենակիցների աշխատատեղերի կորուստը. Խաչատուրյան
19:52 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹոշակները պետք է վերանայվեն. դրանք սպառողական զամբյուղից ավել պետք է լինեն. Չարչյան
19:38 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉենք կարող թույլ տալ, որ սահմանամերձ գյուղերը մարդաթափ լինեն. Աննա Գրիգորյան
19:22 29/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանը կարող ուժերի և կարող անհատների ներուժի համախմբան կարիք ունի. Արմեն Գևորգյան

Допущенных в рамках уголовного дела "1 марта” правонарушений много: Роберт Кочарян встретился с юристами 05/31/2021 16:02 | Досрочные парламентские выборы-2021
Второй президент Армении Роберт Кочарян провел встречу с учеными-юристами, адвокатами и бывшими сотрудниками правоохранительных органов. Об этом сообщается на странице блока "Армения".
“Правовые вопросы важно обсудить с людьми, которые включились в эту борьбу. Раньше бытовало мнение, что хороший адвокат – это тот, кто умеет договариваться с прокурором. Но потом в Армении сформировалась школа, где хорошим адвокатом является тот, кто может бороться в суде”, – сказал на встрече второй президент Армении Роберт Кочарян
“Правонарушений, допущенных в рамках так называемого уголовного дела "1 марта", возбужденного в отношении меня и нескольких бывших чиновников, много. Многие даже не замечали – есть ли нарушение или его нет. Фиксировали адвокаты. Не скрою, в какой-то момент у меня появилось некое разочарование от юриспруденции. Во время судебных заседаний и прокурор, и адвокаты говорили, с одной стороны, противоречивые вещи, а с другой – одно и то же. Это было для меня открытием. Меня удивляло то, что это называют наукой. Это очень гибкая наука”, – сказал он.