Ով, երբ, որտեղ էր պատրաստվում պետական շահին հակասող քայլ անել. Մանե Գևորգյանն Այվազյանից հրապարակային պարզաբանում է ակնկալում 05/31/2021 14:56 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի խոսնակ Մանե Գևորգյանն արձագանքել է Արա Այվազյանի՝ Արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնից հրաժարական տալու պատճառների մասին հայտարարությանը:
«Մենք պարոն Այվազյանին շնորհակալություն ենք հայտնում կատարված աշխատանքի համար, այնուամենայնիվ կարծում ենք մեր պետական եւ ազգային շահը պարտադրում է, որ պարոն Այվազյանը հրապարակային պարզաբանի այդ ո՞վ, ե՞րբ, որտե՞ղ եւ ինչպե՞ս էր պատրաստվում ինչ-որ քայլ անել կամ որոշում կայացնել, որ հակասում է մեր երկրի պետական եւ ազգային շահին: Ակնկալում ենք, որ պարոն Այվազյանը հրապարակային կպարզաբանի դրանք»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում մեկնաբանելով Այվազյանի հայտարարությունը՝ նշել է Գևորգյանը:

Кто, когда, где и как собирался идти против госинтересов?Геворкян ждет от Айвазяна публичных разъяснений 05/31/2021   15:35  |  Лента новостей
Пресс-секретарь исполняющего обязанности премьер-министра Армении Никола Пашиняна Мане Геворкян отреагировала на заявление Ара Айвазяна о причинах отставки с поста главы МИД Армении.МИД не может согласиться с какими-то идеями, идущими вразрез с государственными интересами - Айвазян"Мы благодарны господину Айвазяну за проделанную работу. Тем не менее, мы считаем, что государственные и национальные интересы требуют, чтобы он публично разъяснил, кто, когда, где и как собирался предпринимать шаги или принимать решения, которые противоречат государственным и национальным интересам. Рассчитываем, что господин Айвазян разъяснит их публично", - заявила Мане Геворкян заявил агентству "Арменпресс" Мане Геворкян.