Նախագահի աշխատակազմն Արա Այվազյանի պաշտոնից ազատման առաջարկությունը դեռ չի ստացել 05/31/2021   13:04  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմն Արա Այվազյանին ԱԳ նախարարի պաշտոնից ազատելու մասին վարչապետի պաշտոնակատարի առաջարկությունը չի ստացել։ «Փաստինֆո»-ն այս մասին տեղեկացավ նախագահի աշխատակազմից։
Նշենք, որ Արա Այվազյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել դեռևս մայիսի 27-ին և արդեն չորս օր է, ինչ վարչապետի պաշտոնակատարը համապատասխան առաջարկությունը նախագահին չի ներկայացրել։
Նկատենք, որ ըստ շրջանառվող լուրերի՝ հրաժարական են ներկայացրել նաև մի շարք երկրների ՀՀ դեսպաններ, սակայն դեսպաններին պաշտոնից ազատելու վերաբերյալ առաջարկություն նույնպես ՀՀ նախագահի աշխատակազմը մինչ այս պահը չի ստացել։

В аппарате президента Армении еще не получали предложения об увольнении Айвазяна 05/31/2021   13:13  |  Лента новостей
Аппарат президента Армении Армена Саркисяна еще не получил предложение исполняющего обязанности премьер-министра об освобождении Ары Айвазяна с поста министра иностранных дел РА. Об этом “ФактИнфо” сообщили в аппарате президента.
Отметим, что Ара Айвазян подал заявление об отставке еще 27 мая. Уже четвертый день, как и.о. премьера не представил соответствующее предложение президенту.
Согласно муссируемым сведениям, заявление об увольнении подали также послы Армении в ряде стран, однако в аппарат президента все еще не поступило предложение относительно их освобождения от занимаемых должностей.