Արթուր Վանեցյանը հանդիպում է ունեցել Նիդերլանդների դեսպանի հետ 05/28/2021   14:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության, տնտեսության, գյուղատնտեսության և կրթության ոլորտներին առչվող հարցեր:
Արթուր Վանեցյանը դեսպան Սխեմերսին ներկայացրել է ՀՀ սուվերեն տարածքում Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքով վերջին օրերին ստեղծված լարված իրավիճակը, ինչի արդյունքում հայկական կողմը ունի մեկ զոհ, վեց գերեվարված զինծառայողներ և վիրավորներ։  Վանեցյանը հույս հայտնեց, որ Նիդերլանդների Թագավորությունը կներդնի անհրաժեշտ ջանքեր միջազգային հարթակներում ստեղծված իրավիճակը բաձրաձայնելու և քննարկումներ հարուցելու ուղղությամբ:
13:02 23/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեխայի կյանքում կարևորը կայունությունն է. Նոնա Վանեցյան
14:12 22/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԸնկե՛ր կապիտուլյանտ, եթե ՀՀ տարածքում գործում են ադրբեջանական գործակալներ, ինչո՞ւ չեք ձերբակալում.Վանեցյանը՝ Փաշինյանին
13:59 22/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունները որևէ հնարավորություն չունենան վերարտադրվելու.Արթուր Վանեցյան

Артур Ванецян встретился с послом Нидерландов в Армении 05/28/2021   14:36  |  Лента новостей
Председатель партии “Отечество” Артур Ванецян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Армении Николаса Схермерса.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся сфер безопасности, экономики, сельского хозяйства  и образования.
Артур Ванецян представил послу Схермерсу напряженную ситуацию, сложившуюся вследствие военной агрессии Азербайджана на суверенной территории РА, в результате которой у армянской стороны один погибший, шестеро захваченных в плен военнослужащих и раненые. Ванецян выразил надежду на то, что  Нидерланды приложат необходимые усилия, чтобы поднять вопрос на международных  площадках и инициировать дискуссии.