Առաջին անգամ մեր նորօրյա անկախության ընթացքում Արցախը պաշտոնապես չի հրավիրվել և չէր մասնակցում ՀՀ-ում տեղի ունեցող տոնական միջոցառումների. Ղարամյան 05/28/2021 12:32 | ԼՐԱՀՈՍ
Ուղիղ երկու տարի առաջ ՀՀ իշխանությունը զավթած «քյոսագալդիները» (լարախաղացի ծաղրածուները) մեկ տարի շարունակ գաղտնի քայքայիչ գործնեություն իրականացնելով Արցախի ինքնիշխանության դեմ,բացահայտ գրոհի անցան։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Արցախի հերոս, ԱԱԾ նախկին տնօրեն, Անվտանգության խորհրդի նախկին քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը.
«Ուղիղ երկու տարի առաջ ՀՀ իշխանությունը զավթած «քյոսագալդիները» (լարախաղացի ծաղրածուները) մեկ տարի շարունակ գաղտնի քայքայիչ գործնեություն իրականացնելով Արցախի ինքնիշխանության դեմ,բացահայտ գրոհի անցան՝
առաջին անգամ մեր նորօրյա անկախության ընթացքում Արցախը պաշտոնապես չի հրավիրվել և չէր մասնակցում ՀՀ-ում տեղի ունեցող տոնական միջոցառումներին…
Շնորհավորում եմ բոլորիս՝ Հայոց պետականության վերածննդի խորհրդանիշը դարձած, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվա առթիվ:

Арцах впервые официально не был приглашен и не участвовал в праздничных мероприятиях в Армении - Аршавир Гарамян 05/28/2021 13:49 | Комментарий
Впервые за время нашей новообретенной независимости Арцах официально не был приглашен и не участвовал в праздничных мероприятиях, проходящих в Республике Армения. Об этом написал бывший секретарь Совета безопасности Республики Арцах, Герой Арцаха Аршавир Гарамян на своей странице в Facebook.
“Захватившие власть в Республике Армения в апреле 2018 года «клоуны при канатоходце», осуществлявшие целый год тайную губительную деятельность против суверенитета Арцаха, перешли в открытую атаку: впервые за время нашей новообретенной независимости Арцах официально не был приглашен и не участвовал в праздничных мероприятиях, проходящих в Республике Армения...”, - отметил Гарамян.
Он поздравил всех по случаю Дня Первой Республики Армения, ставшей символом возрождения армянской государственности.