Այն, ինչ այսօր կատարվում է հայ-ադրբեջանական սահմանին իր մեջ կրում է ակնհայտ սպառնալիքներ ամբողջ տարածաշրջանի համար. Մհեր Գրիգորյան 05/28/2021 15:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Մինսկում կայացած ԱՊՀ մասնակից պետությունների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին:
Մհեր Գրիգորյանը նիստի ընթացքում հանդես է եկել ելույթով, որում մասնավորապես նիստի մասնակիցների ուշադրությունը կենտրոնացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցող իրադարձությունների վրա՝ նշելով, որ այն ինչ այսօր կատարվում է հայ-ադրբեջանական սահմանին իր մեջ կրում է ակնհայտ սպառնալիքներ ամբողջ տարածաշրջանի և ի վերջո բոլորիս համար:
Փոխվարչապետի պաշտոնակատարը նաև ընդգծել է, որ միայն Հայաստանի Հանրապետության սուվերեն տարածքից ադրբեջանական զինված ուժերի անհապաղ ու առանց վերապահումների դուրսբերումը, ինչպես նաև մեր գերեվարված զինծառայողների վերադարձը կարող է պայմաններ ստեղծել առաջացող հարցերը քաղաքական-դիվանագիտական գործիքակազմի շրջանակներում դիտարկելու համար:

Мгер Григорян на заседании глав правительств СНГ: происходящее на армяно-азербайджанской границе несeт угрозу всему региону 05/28/2021 18:04 | Лента новостей
И.о. вице-премьера Армении Мгер Григорян принял участие в заседании Совета глав правительств государств-участников СНГ в Минске. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Мгер Григорян в ходе своего выступления привлек внимание участников к событиям, происходящим на армяно-азербайджанской границе. Григорян отметил, что происходящее сегодня на армяно-азербайджанской границе несет в себе очевидные угрозы для всего региона и для всех.
И.о. вице-премьера также подчеркнул, что только немедленный и безоговорочный вывод азербайджанских вооруженных сил с суверенной территории Армении, а также возвращение армянских военнопленных могут создать условия для рассмотрения возникающих вопросов в рамках политико-дипломатического инструментария.