Իրավիճակը լարված է և պայթյունավտանգ. Փաշինյան 05/27/2021 17:26 | ԼՐԱՀՈՍ
Իրավիճակը լարված է և պայթյունավտանգ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում, Երևան վերադառնալու ճանապարհին, ասել է վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին։
Վերջինս հայտնեց, որ տեղեր կան, որ արդեն մեկ շաբաթից ավելի է, ինչ ադրբեջանցի զինվորականների հետ դեմ դիմաց կանգնած են և բնականաբար լարումը մեծանում է, լինում են միջադեպեր։
Նրա խոսքով՝ մեր ԶՈՒ-երը, զինվորները, գեներալները, սպաները շատ ուժեղ ճնշման տակ են։
«Մի կողմից ճնշումը հետևյալն է, թե ինչու գործողություններ չեն անում, ինչու հակաահաբեկչական գործողություններ չեն սկսում, մյուս կողմից՝ ցանկացած գործողություն զուգորդվում է հաջողությամբ և անհաջողությամբ»,- նշեց Փաշինյանը։

Ситуация на границе взрывоопасная и напряженная - Пашинян 05/27/2021   18:06  |  Лента новостей
Ситуация на армяно-азербайджанской границе взрывоопасная и напряженная, заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян, выйдя в прямой эфир со своей страницы в Facebook.
По его словам есть участки, где уже более недели наши военные стоят лицом к лицу с азербайджанскими военным, и, как отметил он, естественно, напряжение нарастает и случаются инциденты.
По его словам, наши ВС, военные, генералы, офицеры находятся под очень сильным давлением.
“С одной стороны, задаются вопросы о том, почему они не предпринимают мер и не проводят контртеррористические операции. С другой стороны - любая операция сопровождается успехом или неудачей”, - отметил Пашинян.