Հայ զինծառայողները գտնվել են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում և չեն հատել սահմանը. ՊՆ-ն հրապարակել է տեղանքի մանրամասն քարտեզը 05/27/2021 14:09 | ԼՐԱՀՈՍ
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել՝ այսօր վաղ առավոտյան ադրբեջանական ԶՈՒ կողմից վեց հայ զինծառայողի գերեվարման փաստի վերաբերյալ։ Մեկ անգամ ևս հայտարարում ենք, որ հայ զինծառայողները գտնվել են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում և չեն հատել սահմանը»,-ասված է ՀՀ ՊՆ հայտարարությունում և կից հրապարակել են տեղանքի մանրամասն քարտեզը։

Армянские военнослужащие находились на территории Армении: Минобороны опубликовало карту 05/27/2021   14:28  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении выступило с новым заявлением.
"Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию относительно факта захвата азербайджанскими ВС шестерых армянских военнослужащих. Еще раз заявляем, что армянские военнослужащие находились на территории Республики Армения и не пересекали границу", - говорится в сообщении.
Минобороны также опубликовало карту с точными координатами местности, где находились  армянские военнослужащие.